Psychiatrii v Třinci definitivně provozuje soukromá firma

Převod psychiatrického oddělení v Nemocnici Třinec na soukromou společnost s ručením omezeným CNS – Centrum Třinec je již zřejmě hotová záležitost. Problematikou se ve čtvrtek zabývala komise ministerstva zdravotnictví…

Třinec-

Ačkoliv jeho tisková mluvčí Věra Černá ještě v pondělí uvedla, že konečné rozhodnutí zatím nezná, primář zmíněného oddělení a jeden ze čtyř společníků CNS – Centra Třinec René Gregor připustil, že společnost obdržela potřebný příslib ústně.

„Doposud to samozřejmě nenabylo právní podoby, jelikož definitivní papír ještě nemáme. Obdrželi jsme ale příslib, že nám byla odsouhlasena lůžková péče, a ještě předtím ambulantní.

Od 3. ledna jsme to definitivně spustili. Se zdravotními pojišťovnami jsme domluveni, že nám naši činnost budou zpětně tolerovat,“ sdělil Gregor.

V České republice se přitom jedná o první soukromou psychiatrickou a psychosomatickou kliniku v takovém rozsahu.

Na území Moravskoslezského kraje se přitom nachází nejmenší počet lůžek pro akutní případy psychických poruch v celé republice.

Podle Gregora jich například na celé město Ostrava připadá pouhých deset.

CNS – Centrum Třinec v pondělí oficiálně oznámilo, že přebírá zmíněné oddělení ve třinecké nemocnici. Přítomni byli všichni čtyři majitelé společnosti.

Lékař Jan Botur nastínil, že společnost se bude snažit působit na veřejné mínění a potenciální klienty, aby se nebáli svěřit do rukou jejich psychiatrického oddělení, neboť jsou jim schopni účinně pomoci.

“ Když nějaká společnost zahajuje činnost, nechybí přání dobrých vztahů a aby se všichni přítomní stali brzy jejími klienty. Já však chci popřát, abyste naši péči nepotřebovali nikdy, i když bude opravdu špičková,“ zažertoval Botur.

Lůžková část psychiatrického oddělení má padesát lůžek, zatímco možnosti ambulantní léčby využívají tisíce klientů.

Moravskoslezský deník

Ohodnoťte tento článek!