Ptejte se Milana Kubka!

Zajímá vás aktuální situace v České lékařské komoře? Souhlasíte s jejími kroky? Nebo podporujete snahy o její rozdělení? Zeptejte se kam ČLK směřuje přímo jejího prezidenta Milana Kubka. Na vaše dotazy bude odpovídat v on-line rozhovoru na Zdraví.Euro.cz v průběhu následujících dvou týdnů…

Své dotazy můžete posílat na adresu soukupovai@mf.cz do 12. června 2006.

Prosíme posílejte nejvíce dva dotazy. Zkontrolujte, zda emailová adresa, na kterou dotaz posíláte, je správná. Děkujeme.

Další on-line rozhovory, které již proběhly můžete najít v tématické příloze Rozhovory na Zdraví.Euro.cz

(iso), www.Zdravi.Euro.cz

Dobrý den,

podporujete zákon o neziskových nemocnicích, který byl nakonec přijat. Nevadí Vám, že o tom, zda nemocnice bude mít smlouvu s pojišťovnou, bude rozhodovat právní status nemocnice a nikoliv kvalita poskytované péče? Jak tento zákon zabrání snižování kvality péče u nemotivovaných zdravotníků a zdravotnických zařízení? Myslíte, že ministerstvo zadravotnictví bude umět určovat kolik a jakých lůžek kde bude a jaké nemoci se kde budou léčit, když není nyní schopno ani řídit vlastní fakultní nemocnice generující systémově další a další dluhy? Nemyslíte, že by mělo být spíše snahou pojišťoven poskytovat svým pojištěncům co nejvalitnější péči za co nejméně peněz? Nebylo by tedy lepší spíše pojišťovnám zvýšit jejich autonomii a ponechat si jen kontrolní funkci? Nemyslíte že koncentrace rozhodovacích pravmocí do rukou MZ (navíc bez odpovědnosti za případně způsobené dluhy) zvýší prostor pro korupci a pro rozhodování na základě klientelismu, což v důsledku systém opět prodraží? Myslíte si že mi mamon zatemnil mozek když také nesouhlasím s politikou současného šéfa MZ?

Děkuji za nevyhýbavé odpovědi.

MUDr.Aleš Fibír

Pane prezidente, považujete za správné, abych jako praktický lékař hradil ze svého příjmu indukovaná vyšetření /labor.vyšetření,rtg,SONO,CT…/ provedená v rámci dif.-diagnostické péče o mé pacienty,pokud překročím limit na tato vyšetření stanovený úhradovými vyhláškami ministra zdravotnictví ?Úhradovou vyhlášku jste osobně označil za spravedlivou. Nutno připomenout,že cena těchto vyšetření byla vydáním nového Seznamu výkonů značně zvýšena/např.u sonograf.vyšetření v průměru o 30%/,mohu tedy provést výrazně méně stejných vyšetření v porovnání s rokem 2005,abych nepřekročil nastavený limit a neplatil. Děkuji .dr.Roman Houska

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, co bude dělat lékařská komora s dodržováním přesčasových hodin, s aplikací Evropského práva v této oblasti? Do kdy bude muset lékař vykazovat ve službě “ čekání na práci?? na PRACOVISTI!!!( všichni víme jaká je realita??)“, jestli je pro bezpečnost pacientů normální, aby je ošetřovali lékaři po službě (na nohou 36 hod), nebo dokonce po víkendu (So-Ne) co je (24+24hod+pondělí) 56 hodin??

Neuvažuje se , aby lékařská komora požádala o jakousi „právní IMUNITU-beztrestnost“, v případě že lékař po službě provede nějakou neúmyslnou profesní „botu“??? ( řidiči BUSu musí odstavit autobus po 8 hodinách, letci letadlo po 6 hodinách, a co chirurg, internista, porodník atd., ten může 36-56 hodin odborně a kvalitně pracovat?? MUDr. Petr ZalabaPtejte se Milana Kubka!
Ohodnoťte tento článek!