Přejít na obsah

Quo vadis, (nejen) česká kardiologie?

zpět
27.6.2018
zvětšitZdroj: Mladá fronta

Zdroj: Mladá fronta

 

Rozhovor s prof. MUDr. Milošem Táborským, CSc., FESC, MBA, předsedou České kardiologické společnosti a přednostou I. interní – kardiologické kliniky Univerzity Palackého a Fakultní nemocnice Olomouc.

Profesor Miloš Táborský, přední český kardiolog, hodnotí Českou kardiologickou společnost jako dynamickou a moderní odbornou lékařskou společnost, které se daří pro potřeby kardiologů rychle vydávat guidelines v souladu s evropskými doporučenými postupy a která spolupracuje s řadou zahraničních pracovišť. Česká kardiologie je jako obor na špičkové evropské úrovni – jako příklad uvádí Miloš Táborský dramatickou změnu v léčbě infarktu myokardu. K rozvoji současné podoby intervenční katetrizační léčby infarktu myokardu významně přispěli i čeští kardiologové.

Které nejnovější kardiologické studie považuje profesor Táborský za stěžejní, zda je dostatečně účinná primární a sekundární prevence kardiovaskulárních onemocnění, jaké jsou novinky v léčbě srdečního selhání a dalších srdečních onemocnění a na co se zaměří výzkum v kardiologii v nejbližších letech – to vše se dozvíte v novém rozhovoru Medical TV. Děkujeme sponzorům pořadu MEDKOTECH s.r.o. a Cardiomed s.r.o.

Video s profesorem Táborským najdete na **www.zdravi.euro.cz**


Komentovat článek: Quo vadis, (nejen) česká kardiologie?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné