Přejít na obsah

Rada odvolala ředitele Baťovy nemocnice i její představenstvo

zpět
2.12.2008

Rada Zlínského kraje dnes odvolala předsedu představenstva a ředitele Krajské nemocnice T. Bati Zdeňka Mikelu. Ve funkcích ho vystřídá Petr Pšikal. ČTK to sdělila mluvčí Baťovy nemocnice Karla Havlíková. Podle informací ČTK rada z funkce odvolala i ředitele Kroměřížské nemocnice Františka Fuita. Vedení Zlínského kraje se k rozhodnutí nechtělo vyjadřovat s tím, že odůvodnění podá na úterní tiskové konferenci...

Rada dnes odvolala celé představenstvo zlínské nemocnice. Posty tak vedle Mikela museli opustit také Bohumil Janík a Miroslav Kunzfeld. Novými členy představenstva se vedle Pšikala stali Jiří Procházka a Lubomír Doležel.

Petr Pšikal má s vedením nemocnice zkušenosti. V minulosti několik let stál v čele nemocnice v Kroměříži. Tu podle informací ČTK nyní povede bývalý ředitel Krajské nemocnice T. Bati Pavel Calábek.

Zlínský kraj vlastní jako stoprocentní akcionář čtyři nemocnice. Dnešní personální změny se nedotkly Uherskohradišťské nemocnice, kterou vede Antonín Karásek, a Vsetínské nemocnice, v jejímž čele stojí Martin Metelka.

Jednání o nemocnicích je prvním po podzimních volbách, které ve Zlínském kraji vyhrála ČSSD. Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (ČSSD) ihned po své zvolení uvedl, že prověří profesní způsobilost jednotlivých vedení krajských organizací. Připustil tehdy, že zejména v oblasti zdravotnictví z toho určité změny vyplynou.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Rada odvolala ředitele Baťovy nemocnice i její…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Rada odvolala ředitele Baťovy nemocnice i její…

Komentáře

1 komentář
roman minulost  | 2. 12. 2008 21:23

No ty přesuny jsou zajímavé.Jen škatule sem a škatule tam. Petr Pšikal vedl kroměřížskou nemocnici za dob stavebního bumu pana Manďáka a ve špitále se stavělo jak o duši. Dluhy nedluhy. Vedení chaotické a směr - jen přežít. O mimonemocniční činnosti se vědělo víc než dost. A hle - máme zde pokračovatele starého dobrého klientelismu. Jen z modré barvy na oranžovou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné