Radní Larva: Nebudu otvírat čtvrté bojiště

dokumenty, kontrola, audit, papíry

Krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva je přesvědčen, že kontrola hospodaření v krajské záchranné službě se nikdy neměla dostat na veřejnost.

„Kontrola byla projednána radou už v loňském roce a řediteli Tukinskému nařízena náprava,“ uvedl rozladěně.

Dodal, že tento útok je namířen proti řediteli záchranky Ivo Tukinskému a ten, kdo dokument z Krajského úřadu Karlovarského kraje vynesl, hodlá znovu destabilizovat situaci ve zdravotnictví.

„Jde o neprofesionální práci a útok bez jakýchkoliv podkladů. Záchranka funguje efektivně a já tento systém nebudu rozbíjet,“ zdůraznil.

Podle radního Larvy má kraj nyní ve zdravotnictví otevřeny už tři frontové linie, protože řeší obtížnou situaci v sokolovské, chebské a karlovarské nemocnici. „Nyní zavíráme fronty a čtvrté bojiště rozhodně otvírat nehodlám,“ konstatoval radní Larva s nadsázkou a postavil se tak za ředitele Tukinského.

Právě včera měli mít krajští radní na programu závěrečné jednání o pronájmu sokolovské nemocnice firmě Nemos , která vlastní nemocnici v Ostrově. „Rada byla přerušena a pokračuje zítra včetně projednání sokolovské nemocnice,“ uvedla včera Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

Vedení kraje nyní počká na závěry kontroly záchranné služby, která zkoumá, zda záchranka zjištěné nedostatky odstranila. Tato příspěvková organizace hospodaří se stomilionovým rozpočtem a má 280 zaměstnanců.

„Nedostatky odstranit jdou jenom tak, že bychom zabezpečili non stop službu a zdravotní péči pro pacienty v kraji pouze v Karlových Varech, Chebu a Sokolově. To jsou tři výjezdní pracoviště z devíti v kraji. Už nyní máme zásadní nedostatek lékařů. Snažíme se je získat z jiných krajů, ale musíme jim něco nabídnout,“ shrnul problémy záchranky mluvčí Lukáš Hutta.

Radní Larva: Nebudu otvírat čtvrté bojiště
Ohodnoťte tento článek!