Radní uvolnili na zdravotnictví téměř čtyři milióny korun

Středočeští radní se rozhodli pomoci zdravotnickým zařízením. Uvolnili pro zadlužené nemocnice dotace ve výši 3,9 miliónu korun. Do kterých nemocnic peníze půjdou, čtěnte v článku…

Středočeští radní se rozhodli pomoci zdravotnickým zařízením. Uvolnili pro zadlužené nemocnice dotace ve výši 3,9 miliónu korun. Rada schválila investiční záměr Nemocnice Nymburk na pořízení dieselagregátu včetně rozvodny za 1,8 miliónu korun. Kraj se bude spolupodílet dotací ve výši 500 tisíc korun.

„Současný agregát v nemocnici není po sedmadvaceti letech provozu v dobrém technickém stavu,“ řekl tiskový mluvčí Krajského úřadu Martin Krafl.

Ústav onkologie a pneumologie Na Pleši dostane od kraje 900 tisíc korun na nový sonografický přístroj. Nemocnice dá ze svého na zařízení, které je pro její provoz nezbytné, více než milión korun.

V havarijním stavu je spojovací chodba jednotlivých oddělení nemocnice s poliklinikou v Rakovníku a tak krajští radní uvolnili na její rekonstrukci také 900 tisíc korun. Dotaci 1,6 miliónu korun se kraj rozhodl udělit Záchranné službě v Benešově na opravu objektu, ve kterém sídlí.

„Objekt je v havarijním stavu a jeho rekonstrukce zajistí provoz záchranné služby na několik dalších let,“ doplnil Krafl. Finance rozdělila rada kraje také v rámci podzimního kola udělování grantů v oblasti zdravotnictví ze svého Humanitárního fondu.

Celkem 348 tisíc korun na provoz doléčovacího centra, chráněného bydlení a na provoz kontaktního centra získala Mladá Boleslav. Sedlčany dostaly 200 tisíc korun na komplexní poskytování rehabilitačního servisu s balneoterapií pro obyvatele spádového území města.

Eva Havelková, Právo, 29.08.2003

Ohodnoťte tento článek!