Přejít na obsah

Radní vybrali nového šéfa Městské nemocnice Ostrava

zpět
21.6.2011
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.gruntledemployees.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.gruntledemployees.com

 

Na změny by se měli připravit pacienti a zaměstnanci fifejdské nemocnice a městské záchranky. Ostravští radní tvrdí, že na změny k lepšímu.

Aby nemocný putoval od doktora k doktorovi, než narazí na toho správného, který mu pomůže, nebo dlouhé minuty čekal na převoz sanitkou, tak to by se už na Fifejdách nemělo stávat.

Městská nemocnice Ostrava se za deset dnů sloučí se sousední městskou záchrannou službou, sloučená organizace bude mít nového ředitele. To podle ostravských radních povede k větší efektivitě práce zdravotníků.

Nového šéfa vybrali ostravští radní včera. Bude jím stávající ředitel novojičínské nemocnice a primář ostravské záchranky Tomáš Nykel. V ředitelském křesle nahradí zubního lékaře Jana Zháněla. Ke sloučení dojde k třicátému červnu.

Jak se to projeví v péči o nemocné? „Pacienti by měli být spokojenější. Nemocnice i záchranná služba by měly fungovat efektivněji. Předpokládám také lepší komunikaci ve všech směrech,“ uvedla náměstkyně primátora pro zdravotnictví Simona Piperková (ČSSD).

Dodala, že při výběru nového ředitele nemocnice byli radní jednotní. Vybírali ze čtyř kandidátů, kromě Nykla a Zháněla se o post ucházel také bývalý náměstek ředitele pro léčebnou péči fifejdské nemocnice, kožní lékař Petr Zajíc, a technik Jiří Roupa. „Všichni splnili podmínky výběrového řízení, předložili také koncepci řízení a dalšího rozvoje nově vzniklé organizace. Vítězný kandidát byl velmi přesvědčivý,“ argumentovala Piperková.

Ke sloučení městské nemocnice se sousední záchrannou službou dojde především z ekonomických důvodů. Ostravští zastupitelé jsou přesvědčeni o tom, že fúze s nemocnicí je výhodnější než samostatné fungování záchranky. Spojení bude podle nich znamenat zvýšení kvality služeb za méně peněz.

S tím počítá i Tomáš Nykel, který k třicátému červnu odejde z nemocnice v Novém Jičíně a bude se od července naplno věnovat ostravské městské nemocnici.


Klíčová slova

Autoři

Mirka Chlebounová, Regionální deník

Související články

7.6. Vyšetřování ředitele nemocnice pokračuje Vyšetřování ředitele nemocnice pokračuje
0 příspěvků
3.5. Ředitelem nemocnice bude Pejchl Ředitelem nemocnice bude Pejchl
0 příspěvků
9.10. Ostravské Gerontologické dny
0 příspěvků

Komentovat článek: Radní vybrali nového šéfa Městské nemocnice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Radní vybrali nového šéfa Městské nemocnice…

Komentáře

1 komentář
Alois zvrat  | 22. 06. 2011 15:24

Zajímavý posun. nedávno Město Ostrava sloučení dvou organizací nechtělo, protože by znamenalo snižování stavu zaměstnanců ve štábních útvarech a pan Nykel v té době argumentoval, že Záchrannou službu přivede k lepšímu, byť stále zápornému hospodaření. Nestalo se tak, ztráta se navýšila. Obdobně roste dluh novojičínské nemocnice kde se hospodaření vylepšuje rozpouštěním rezerv, kde zase ale vydělává Agel. Kraj má o problém navíc.... Agel rovněž získal nemocnici v Českém Těšíně, předchozí působiště Dr.Nykela. Městská nemocnice Ostrava je v zisku. Radní zřejmě byli jednotní, výběrová komise nikoli, ostatně assessment provedený renomovanou personální agenturou dle důvěryhodného zdroje vyhrál stávající ředitel, stejně tak dle externích hodnotitelů prezentoval nejlepší koncepci rozvoje. Světe ... div se.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné