Radnice Prahy 1 opraví další část Nemocnice Na Františku

Radnice Prahy 1 opraví další část Nemocnice Na Františku. Rekonstruovat se bude chirurgická jednotka intenzivní péče. Náklady včetně vybavení se odhadují na 20,2 milionu korun, řekl novinářům místostarosta Čestmír Nekovařík. Úřad nyní vypisuje soutěž na firmu, která práce provede. Začít by měly v září…

Praha – a skončit v prosinci.

Do konce roku by také měla být hotova oprava chirurgického operačního sálu skoro za 40 milionů. Radnice Prahy 1 již dříve v nemocnici, kterou zřizuje, opravila dva ortopedické operační sály a dvě lůžková oddělení chirurgie a neurologie. Náklady činily zhruba 60 milionů korun.

Někteří pražští politici se obávají toho, že Nemocnice Na Františku může mít problémy kvůli zákonu o neziskových zdravotnických zařízení. „Pokud vím, zákon má vstoupit v platnost v roce 2007. Nejméně rok nic nehrozí,“ řekl dnes starosta Vladimír Vihan (ODS).

Na příspěvkové organizace se podle něho vztahují stejné podmínky jako na neziskové organizace. Nemocnice bude nadále zřizována městskou částí, v jaké formě, je otázka, uvedl starosta. Podle jeho zástupkyně Jany Příhodové (ODS) si nemocnice uplatnění najde a smlouvy s pojišťovnami mít bude.

ČTK

Radnice Prahy 1 opraví další část Nemocnice Na Františku
Ohodnoťte tento článek!