Přejít na obsah

Rath a Kubek tvrdí, že kauzu s atestacemi si LN vymyslely

zpět
10.2.2009

Hejtman Středočeského kraje David Rath (ČSSD) a prezident Lékařské komory Milan Kubek včera Právu sdělili, že Lidové noviny (LN) si kauzu o jejich lékařské atestaci vymyslely. Podle uvedeného deníku měl Rath v době, kdy zastával funkci ministra zdravotnictví, vydat sobě a Kubkovi lékařskou atestaci, díky níž si oba mohli otevřít soukromou ordinaci...

„Lidové noviny si kauzu vymyslely a já podám trestní oznámení a žalobu na list,“ řekl Právu David Rath.

„Vyzval jsem vydavatele a šéfredaktora ke zveřejnění omluvy nejpozději do pátku. Nestane-li se tak, podám žalobu na ochranu osobnosti. Současně podávám trestní oznámení na autorku článku, a to pro podezření z trestného činu poškozování cizích práv a trestného činu pomluvy,“ sdělil Právu Kubek.

Kubek uvedl, že atestaci I. stupně z interního lékařství složil v dubnu 1995 a II. stupně v listopadu 1999. Tedy dávno před jmenováním Ratha ministrem zdravotnictví. „A dávno jsem také soukromou ordinaci provozoval,“ řekl Kubek.

Rath uvedl, že atestační zkoušky složil v roce 1993 a v roce 1997 a ministrem se stal až v roce 2005.

Podle jeho slov ministerstvo zdravotnictví nikdy atestace neudělovalo, ani udělovat nemůže. Pouze po vstupu do EU ověřovalo, které odbornosti může lékař s příslušnou atestací vykonávat, neboť každá země EU má toto určeno jiným způsobem. „O tomto uznání nikdy nerozhodoval ministr, ale vycházel z kritérií vytvořených odbornými lékařskými společnostmi.“ Rath oznámil, že rovněž podá na list trestní oznámení a žalobu.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Rath a Kubek tvrdí, že kauzu s atestacemi si LN…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Rath a Kubek tvrdí, že kauzu s atestacemi si LN…

Komentáře

dalších 34 komentářů
Ignácius Reilly Re:Re:Re:na okraj  | 11. 02. 2009 12:28

A jéje, inženýrek už je zase tady. Tak oni chuderu kopali do holeně, a náš inža má z vendety radost. Ubohá modrá nulo!

challenger Re:zákon č. 95/2004 Sb.  | 11. 02. 2009 09:32

kdo by se staral o takovou podružnost jako atestace. Napakovat se je třeba.

challenger Osobně bych napíchl na kůl  | 11. 02. 2009 09:30

spíš ty lidi, kteří atestační podmínky pro praktiky stanovili tak nesmyslně, jako v ČR. Je vidět, že každá odbornost si kolem sebe staví hradbu, aby se tam nedostala konkurence. V západoevropských zemích je to tak, že licenci praktického lékaře záíská ten, do dokončil 2-letou praxi po škole a dokončil povinné kolečko základních oborů. Jak už se vyjádřili předřečníci, máme tady naprosto nesmyslných 84 atestačních oborů, každý vohnout v každém mikrooboru si vymýšlí, jak to udělat, aby puvoár měl jenom on, mohl ležet s rukama na bříšku a nestarat se o konkurenci. Například základní náplň foniatrie - přidělování sluchadel - v západní evpropě zvládají středoškoláci s několikatýdenním kurzem naprosto běžně. Jenom u nás se z toho dělá hogo-fogo. U praktických lékařů je to stejné. Naprosto nechápu, proč by praktického lékaře nemohl dělat specialista se dvěma atestacemi. Je zajímavé, že na vojně může (nebo spíš mohl) dělat praktika každý a na pohotovosti koneckonců taky. KDyž je to za 100 Kč/hod., tak najednou o život člověka nejde. jak jde ale o soukromou praxi, hned je velkej problém.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné