Přejít na obsah

Rath: Kraj je připraven podat žalobu kvůli privatizaci nemocnic

zpět
15.9.2009

Středočeský kraj je připraven napadnout u soudu privatizaci deseti menších nemocnic a zdravotnických zařízení, které minulé vedení hejtmanství prodalo do soukromých rukou. Žaloba, jíž se kraj bude domáhat vrácení těchto nemocnic, by měla být podána v horizontu týdnů, řekl ČTK při dnešní návštěvě Berouna hejtman David Rath (ČSSD)...

„Kraj bude chtít zrušit celý ten proces pro rozpory nebo pochybení bývalého vedení kraje, protože nedodrželo podmínky, které stanoví obchodní zákoník. Ten přesně říká, jak lze prodávat majetek akciových společností, a tady došlo k hrubému porušení,“ tvrdí hejtman, podle nějž nebylo rozhodování valné hromady stvrzeno notářem a zároveň nebylo ve smlouvách přesně stanoveno, co je předmětem prodeje.

To, že privatizace byla v rozporu se zákonem a uzavřené smlouvy o prodeji jsou neplatné, podle hejtmana vyplynulo z provedených auditů. Rathův předchůdce Petr Bendl (ODS) už dříve veškerá nařčení týkající se privatizace odmítl a prohlásil, že audity zadané nynějším krajským vedením jsou účelové.

Advokáti podle Ratha celou situaci už několik měsíců analyzují a debatují o tom, jak žalobu postavit, aby měla šanci na úspěch. „Ono to není nic jednoduchého, protože my nemáme žádný precedens. Do té konzultace jsme vzali celou řadu advokátů, abychom měli více názorů. Zdá se, že teď už se sjednotili a budou schopni tu žalobu napsat,“ uvedl hejtman.

Dodal, že kvůli chystané žalobě se neúčastní dnešního dne otevřených dveří v berounské nemocnici, která si o víkendu připomíná 80 let od svého otevření. „Nebylo by asi nejlepší, abychom se chodili ukazovat k majiteli, když v horizontu několika týdnů bude kraj podávat žalobu na neplatnost celého toho procesu,“ poznamenal. V Berouně si proto prohlédl pouze hrnčířské trhy.

Berounská nemocnice v pátek otevřela nově rekonstruované prostory pro interní oddělení s moderní jednotkou intenzivní péče. Dnes program oslav pokračoval hudebními vystoupeními.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Rath: Kraj je připraven podat žalobu kvůli…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Rath: Kraj je připraven podat žalobu kvůli…

Komentáře

dalších 6 komentářů
AAA Ano,byla to jen zlodějna  | 16. 09. 2009 15:47

Podání žaloby je na místě.Klidně si na dr.Rátha nadávejte,ale to,že má pravdu nezměníte.Dokud tam seděl Bendl,nedalo se s tím nic dělat,takže konečně nastal čas se celé té "privatizaci" podívat na zoubek.Páchne to od samého začátku.

Petr Bouzek Re:Re:Aby na to měl  | 16. 09. 2009 07:07

Pravověrní Judaisté zásadně nedělají nic zadarmo :-) že ano pane Kohn.

challenger Re:Perte se chlapci mezi sebou  | 15. 09. 2009 13:27

no hlavně by měl soudruh dráth jednat. A nejen "být připraven". Na to nejni nikdo zvědavej.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné