Přejít na obsah

Rath: Kraj uzavře s nemocnicemi smlouvy o zajištění péče

zpět
6.10.2009
lékař, ruce
zvětšitlékař, ruceZdroj: www.mh-hannover.de

lékař, ruce | Zdroj: www.mh-hannover.de

 

Středočeský kraj chce uzavřít se soukromými nemocnicemi smlouvy, které mají lépe zaručit, že tato zařízení dodrží rozsah péče v oborech, na něž mají registraci. Novinářům to v pondělí řekl hejtman David Rath (ČSSD).

Obdobné smlouvy podle něj kraj uzavře i se soukromými stomatology kvůli zajištění základní lékařské služby první pomoci v pěti krajských nemocnicích.

Kraj podle něj po analýze všech zákonných norem zjistil, že takové smlouvy jsou soukromá zařízení podle zákona povinna s hejtmanstvím uzavřít. Ve smlouvě se nemocnice jasně zaváže, že zajistí akutní lůžkovou i ambulantní péči v oborech, na které má registraci.

„My jsme zjistili, že ta registrace je bohužel napsána ne úplně přesně, takže umožňuje jakési manévrování. Minulé vedení kraje takové smlouvy s těmito zařízeními neuzavřelo, byť zákon to ukládal,“ tvrdí Rath.

Jako první podle něj přijde na řadu nemocnice v Brandýse nad Labem, kde krajští kontroloři v létě údajně odhalili řadu nedostatků. Zařízení podle nich nebylo schopno zajišťovat zdravotní péči v rozsahu, který daný region potřebuje. Nemocnice to odmítla s tím, že šlo o dočasná omezení kvůli stavebním úpravám a malování.

Červencová kontrola Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) skutečně zjistila, že v Brandýse nad Labem chybí lékaři a zdravotní sestry. Nemocnice by proto měla snížit počet akutních lůžek o 35, řekl dnes ČTK mluvčí pojišťovny Jiří Rod.

Podle Ratha si kraj chce situaci v nemocnici znovu prověřit. Termín kontroly ale neupřesnil, protože nemocnice by se na ni mohla připravit a „nějakým způsobem zakrýt nedostatky“.


Komentovat článek: Rath: Kraj uzavře s nemocnicemi smlouvy o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Rath: Kraj uzavře s nemocnicemi smlouvy o…

Komentáře

1 komentář
Vblogger Už jste četli něco o ODS / o pořádné korupci ?  | 6. 10. 2009 23:36

Přeji všem hezký den, už jste četli jak to vedou naši skvělí vůdcové, podívejte se na www.tojesila.cz ,mám pocit, že jsem v životě zvolil špatný směr ... drzost našich politiků opravdu nemá obdoby ! samá slibotechna a zloděj.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné