Rath: lékař, ministr, ale i spisovatel

David Rath je spisovatelem erotických povídek. Pod maskou ministra zdravotnictví se ukrývá literární talent! Před pár lety Rath vydal lechtivé příběhy z lékařského prostředí a do úvodu knihy z roku 2002 vetknul poděkování tehdy ještě mediálně neznámé Evě Klimovičové, která jeho dílo vydala…

Praha –

Titulem “ Zápisky lékaře z pozdní noci“ se David Rath možná přidává k Vladislavu Vančurovi, Antonu Čechovovi nebo Michailu Bulgakovovi – tedy k lékařům, které si svět pamatuje hlavně jako spisovatele.

Bude to i osud tohoto lékařerevolucionáře a kontroverzního ministra? Jeho pověstné vyhlášky mu asi brzy navěky zruší, ale literární dílo – to mu už nikdo nevezme.

Ostatně, zdá se, že právě mistr Bulgakov bude Rathovým vzorem: vždyť ten s podobným titulem “ Zápisky mladého lékaře“ odstartoval na počátku minulého století svoji hvězdnou literární kariéru. Rath ve své prvotině oproti Bulgakovovi nemá povídek jen devět, ale hned patnáct. A jakých.

“ Do té doby si stále vykali. Na chvilku zkameněla, pak ve vášnivém objetí se svezli pod stůl. Převrácená křesílka svým rachotem porušila noční ticho. V náručí si usnuli, až když začalo svítat. Tentokrát nepotřeboval žádnou zázračnou modrou pilulku.“

Takové situace v Rathových povídkách mají docela hustou frekvenci. Často je čtenář poctěn i mnohem detailnějším popisem: pohazují se tam slipy se stopami semene, na lékařském pokoji se povalují dámské krajkové kalhotky mezi tlustými lékařskými knihami, erekce na sebe nikdy nenechá dlouho čekat, zvláště když žena smyslně voní, orgasmus střídá orgasmus… A do toho všeho se spisovatel Rath nezapomíná připravovat na svou politickou kariéru. To když průběžně hodnotí těžký, nevděčný a špatně placený úděl lékařů. Ale navrch má každopádně sex, který postavám z Rathových povídek utváří gro života.

“ Žádný autor se neubrání, aby občas nepoužil nějakou zajímavou příhodu ze svého života nebo některé postavy neobdařil svými myšlenkami,“ uvedl již dříve v diskusích nad knihou Rath. A nevyloučil nikdy, že bude psát dál – nezbývá tedy, než se těšit na pikantní příhody z vládních VIPkruhů.

Regionální deníky

Bednarik

…..no podívejme na gurmána 🙂

Martin Vedral

Kniha byla cestou OS ČLK ještě za panování Ratha nabízena všem členům ČLK. Že by se jednalo o zneužití postavení autora? Já jsem dokonce kdysi dostal pozvánku k jejímu křtu. Byla malovaná a ve stejné kvalitě, v jaké byla

kniha napsána! Pozoruhodné výtvané dílko – portrét Ratha v noční čepičce.

Ale možná to byl jiný trpajzlík. Těžko říci. Pozvánka mi přišla poštou.

Že by se jednalo o zneužití komorové databáze jejím prezidentem se

spisovatelskými ambicemi? Kniha je pozoruhodné čtení ve smyslu “…její

ruka vklouzla do jeho slipů…“ Moc doporučuji zejména čtenářům obskurní

lehtivé literatury – těm se bude jistě líbit.. Autor se zde dle mého

názoru odkopal a významně poodhalil své jindy utajované frustrace. Trochu

mne však mrzí srovnávání Ratha „spisovatele“ se pány formátu Vančury či

Bulgakova. Ti si to nezaslouží!!!


Rath: lékař, ministr, ale i spisovatel
Ohodnoťte tento článek!