Rath má stále Paroubkovu podporu

Ministr zdravotnictví David Rath má plnou podporu premiéra Jiřího Paroubka.
„Doktora Ratha jako ministra podporuji a budu ho dál podporovat. Jestli někdo čeká něco jiného, tak se velice mýlí,“ prohlásil Paroubek v noci na úterý…

Premiér vyzval zdravotníky k jednání

Dodal, že by byl ochoten „v určité fázi“ ministrovi pomoci při jednáních.

Premiér zároveň vyzval zdravotníky k jednání. „Vyzývám ty, kteří chtějí 24. února demonstrovat, aby se vrátili k jednacímu stolu, protože to ničemu a nikomu neprospěje. Rozhodně to neprospěje pacientům.“

Sám Rath podle svých slov neví nic o tom, že by měl nad sebou kuratelu tří dalších ministrů ČSSD, jak to uvedly úterní Hospodářské noviny. V neformální skupině, s níž by měl Rath konzultovat předem všechny své kroky, měl být ministr financí Bohuslav Sobotka, ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach a vicepremiér pro ekonomiku Jiří Havel.

„Před týdnem jsem požádal pana premiéra a své kolegy ve vládě o intenzivnější pomoc. Uvedené noviny to asi špatně pochopily,“ řekl Právu Rath.

Škromach: Žádná skupina neexistuje

„Na internetu jsem si tuto zprávu také přečetl. A divil jsem se, kde žiji. Já o žádné takové skupině nic nevím. Žádná taková neexistuje. Tady je asi přání otcem myšlenky,“ uvedl včera pro Právo Škromach.

Dodal, že běžně s Rathem konzultují některá opatření, která průřezově procházejí několika ministerstvy, například uvažovaný výběr pojistného na zdravotní pojištění Českou správou sociálního zabezpečení. Rath informoval, že od Sobotky požadoval pomoc při řešení dluhu VZP a možná i finanční podporu při řešení problému s distributory léčiv.

Škromacha požádal o pomoc při uvažovaném novém výběru zdravotního pojištění, od vicepremiéra Havla chtěl pomoc v systémových věcech řešení financování zdravotnictví.

Premiér uvedené ministry podle Ratha vyzval, „aby s ním ještě úžeji spolupracovali“. Rath dodal, že v tuto dobu potřebuje některé věci urychlit, „zkrátit dobu, která při běžném projednávání trvá měsíc, třeba na týden. Proto ta intenzivnější spolupráce“.

Václav Pergl, Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

uživatel nepodepsán

Velmi mě pobavil Paroubek dnes v TV. Jeho prohlášení, že se nedají vydírat

je úsměvné.Dluhy co způsobili platit nechtějí.Já se zachovat jako on a nenechat se vydírat, viz daně,tak mám doma exekutora. Ovšem Paroubek se Sobotkou a Rathem hospodaří z cizího a ještě vyhrožují věřitelům. to už přestává legrace. A co po nich zůstane, viz odkaz:Státní dluh

Rath má stále Paroubkovu podporu
Ohodnoťte tento článek!