Rath: Nemocnice mohou být důvodem mé kandidatury na hejtmana

Titulní obrázek

Prodej středočeských nemocnic je jedním z klíčových důvodů úvah Davida Ratha (ČSSD) nad kandidaturou na hejtmana. V případě úspěchu v krajských volbách by Rath nechal prošetřit pozadí obchodu ve spolupráci s policií i Evropskou komisí…

Stínový ministr zdravotnictví to v Rakovníku prohlásil na setkání s novináři. Středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) ČTK řekl, že nemá obavu z žádné kontroly privatizace nemocnic. Soutěž na prodej nemocnic podle něj měla jasné podmínky a byla zcela průhledná.

„Situace, kdy hejtman Bendl prodal hluboko pod cenou středočeské nemocnice a nyní je ohrožena zdravotní péče v celém kraji mě skutečně vede k vážným úvahám nad kandidaturou,“ řekl Rath s tím, že takto rozebírat státní majetek se dá označit jako nehoráznost.

„Nezabývám se tím, jak věcem škodit a dovolávat se přitom třeba Evropské unie. Moje práce je hledat dobrá řešení pro kraj a občany,“ řekl hejtman Bendl.

Zastupitelé Středočeského kraje rozhodli o prodeji deseti zdravotnických zařízení v květnu letošního roku. Opoziční ČSSD kvůli prodeji poslala stížnost Evropské komisi.

Kraj podle Ratha na privatizaci prodělal téměř jednu miliardu korun. Pokud bude podle jeho slov po krajských volbách sociální demokracie dostatečně silná, pokusí se prodej nemocnic anulovat.

ČTK

Rath: Nemocnice mohou být důvodem mé kandidatury na hejtmana
Ohodnoťte tento článek!