Přejít na obsah

Rath: Nemocnice mohou být důvodem mé kandidatury na hejtmana

zpět
5.9.2007

Prodej středočeských nemocnic je jedním z klíčových důvodů úvah Davida Ratha (ČSSD) nad kandidaturou na hejtmana. V případě úspěchu v krajských volbách by Rath nechal prošetřit pozadí obchodu ve spolupráci s policií i Evropskou komisí...

Stínový ministr zdravotnictví to v Rakovníku prohlásil na setkání s novináři. Středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) ČTK řekl, že nemá obavu z žádné kontroly privatizace nemocnic. Soutěž na prodej nemocnic podle něj měla jasné podmínky a byla zcela průhledná.

„Situace, kdy hejtman Bendl prodal hluboko pod cenou středočeské nemocnice a nyní je ohrožena zdravotní péče v celém kraji mě skutečně vede k vážným úvahám nad kandidaturou,“ řekl Rath s tím, že takto rozebírat státní majetek se dá označit jako nehoráznost.

„Nezabývám se tím, jak věcem škodit a dovolávat se přitom třeba Evropské unie. Moje práce je hledat dobrá řešení pro kraj a občany,“ řekl hejtman Bendl.

Zastupitelé Středočeského kraje rozhodli o prodeji deseti zdravotnických zařízení v květnu letošního roku. Opoziční ČSSD kvůli prodeji poslala stížnost Evropské komisi.

Kraj podle Ratha na privatizaci prodělal téměř jednu miliardu korun. Pokud bude podle jeho slov po krajských volbách sociální demokracie dostatečně silná, pokusí se prodej nemocnic anulovat.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Rath: Nemocnice mohou být důvodem mé…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Rath: Nemocnice mohou být důvodem mé…

Komentáře

další 2 komentáře
MUDr Jiří Kilian Tak  | 6. 09. 2007 07:47

" Moje práce je hledat dobrá řešení pro kraj a občany," řekl hejtman Bendl. " jsem si myslel, že už ta řešení měl předtím, než byl zvolen - teda spoň to politici psali na kdejaký sloup. A oni zatím teprve hledají...¨ to je jak s tou reformou a řepkovým olejem v pohonných směsích, zaplatíme, nic nám to nepřinese a auta budou skomírat :-))):-)))))

Milan Šilhan Špatná zpráva - dobrá zpráva - jak pro koho.  | 5. 09. 2007 21:28

Z pragmatického hlediska bude D.Rath proti hejtmanovi Bendlovi ve výhodě. Je elokventnější než Bendl a bude se pohybovat ve svém tématickém prostředí. Privatizace nemocnic ve SČK je samo o sobě velké téma a než se Rath dostane ke kandidátským diskusím, bude toho o nemocnicíéch, které si ve SČK kraj ponechal a které zprivatizoval, na tvrdou debatu dost známo. Zdravotnictví bude klíčovým tématem nejen ve SČK, takže Rath bude mít další velké téma k dispozici. To už bude mít pro debatu s posluchači první zkušenosti s Julínkovou reformou a využije statistiky o tom, že většina obyvatelstva má proti Julínkově reformě výhrady. Pokud nyní začne sbírat informace o středočeské komunální politice, což není nic nesnadného, bude mít i dost materiálu pro tuto oblast. I kdyby se debat účastnil žvanivý Rubáš, je dostatečně známo, jak uspěl v minulých volbách a bude Rathem dále kritizován jako poradce hejtmana Bendla a bude mu přisuzována odpovědnost za středočeské privatizační kroky. Bez ohledu na to, jestli bude makonec Rath středočeským hejtmanem, přiblíží se druhoplánový záměr : ČSSD bude ve středních čechách proti současnému stavu, právě na úkor ODS v zastupitelstvu kraje výrazně posílena. Rath si současně musí uvědomit, jak mu škodí soustavné tajtrlíkování před obrazovkou, když si hraje na nepostradatalného nezvoleného místopředsedu ČSSD.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné