Přejít na obsah

Rath odmítl, že dříve nabádal lékaře k neetickému chování

zpět
14.2.2006

Ministr zdravotnictví David Rath v pondělí odmítl, že by před léty ještě jako prezident České lékařské komory nabádal lékaře k neetickému chování v souvislosti s předepisováním léků. Z toho Ratha obvinili někteří lékárníci...

Údajně mají dopis, v němž před lety informoval ambulantní specialisty o tehdy vydané vyhlášce, která upravovala úhradu zdravotní péče. Měl v něm napsat, že pro některé ordinace, které mají vyšší limit úhrad léků, bude vhodnější uzavřít individuální dohodu se zdravotní pojišťovnou a následně smlouvu s lékárnou na pětiprocentní provizi z léků, které lékař předepíše. Podle lékárníků tato slova mohla nabádat ke korupci, protože lékaři by pak předepisovali pacientům drahé léky.

„Odmítám, že by můj dopis naváděl k neetickému chování nebo korupci. To je nesmysl. Byl pouhým konstatováním dlouhodobě zavedené praxe v ČR. I proto jsme nyní snížili marže u léků, aby k tomu nedocházelo. Tato praxe totiž skutečně může vést k tomu, že lékař předepisuje dražší léky a s lékárníkem se podělí o marži,“ řekl Rath.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Rath odmítl, že dříve nabádal lékaře k…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné