Rath: Osmitisícovou účastí nenaplnili lékaři své hrozby

Osmitisícovou účastí na páteční demonstraci zdravotníků na Staroměstském náměstí nenaplnili organizátoři podle ministra zdravotnictví Davida Ratha svá varování, že uspořádají dosud největší protest. Uvedl, že i když ředitelé nemocnic spravovaných kraji slíbili zaměstnancům na dnešek placené volno, nepodařilo se jim podle něj vzbudit větší zájem…

PRAHA – Podle organizátorů však jejich plány vyšly, s účastí byli spokojeni.

„Byla jen taková středně velká,“ zhodnotil demonstraci Rath. Ministr v dnešní akci zdravotníků vidí předvolební mítink ODS. O své křeslo se kvůli tomu neobává. Dosavadní protesty lékařů obvykle stály šéfy resortu křeslo. Demonstranti také požadovali, aby premiér Jiří Paroubek ministra odvolal, ten to odmítl. Ministra jako pražského volebního lídra ČSSD podporuje.

Kuriózní podle Ratha je, že za své příjmy demonstrovaly nejlépe situované skupiny obyvatel: zubaři, lékárníci a praktičtí lékaři, kteří si podle něj vydělají měsíčně přes 50.000 korun.

Podporu ODS páteční akci doložil ministr dopisem, který poslal zaměstnancům oblastní nemocnice Příbram jejich ředitel Roman Boček. Jako šéf nemocnice je přímo odpovědný středočeskému hejtmanu ODS Petru Bendlovi. V dopise upozorňuje i na autobusy, které demonstranty do Prahy dovezou.

Rath dodal, že pátešní demonstraci podle jeho informací organizovala pro lékaře společnost Bison & Rose, která pořádá cyklus zdravotnických seminářů Eurofórum. Podle Ratha pracuje i pro senátora ODS Tomáše Julínka. Ministr senátora obvinil, že vydal svoji zdravotnickou publikaci za peníze ODS.

„Podle mě je to jednoznačně propojeno přes ODS,“ zdůraznil. Cesty svých zaměstnanců na demonstraci organizoval podle Ratha i ředitel kolínské nemocnice a jeden z Rathových předchůdců za ODS v čele resortu Luděk Rubáš.

ČTK

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Martin Vedral:

Jako přímý účastník se domnívám, že pravdě se více blíží odhady udávané organizátory a že ČTK počet podcenila. Pro ty, kteří se nemohli a nebo nechtěli účastnit – představte si Staroměstské náměstí a dav od orloje až asi na 10 m k domu U zvonu. V celé šíři náměstí. I v místech, kde kdysi stávala za války zničená staroměstská radnice. Všude hlava na hlavě.

Martin

RATH JE BOREC. DOUFÁM,ŽE VYTÁHNE PŘED VOLBAMA NĚJAKOU ŠPÍNU NA ODS.

Milada

CHTĚLA BYCH PODĚKOVAT DOKTOROVI RATHOVI ZA VŠE CO DĚLÁ PRO ZÁCHRANU ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ! MÁTE NAŠE DÍKY, DAVIDE!

Novak

JSEM HRDÝ NA MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ, JE PRVNÍM OPRAVDOVÝM HRDINOU ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ, BOJOVNÍK ZA PRAVDU A SPRAVEDLNOST!

MUDr. Che

At si rika kdo chce co chce…Rath je jedniny co zastavil prohlubovani dluhu ve VZP. Zadny jiny ministr nemel odvahu se do ho pustit…Rath musel udelat mnoho nepopularnich kroku a to mu srazi vaz, ale ukol splnil

Milada

AKCE PROTI RATHOVI V PRAZE JEN BYLA MEETINGEM MODRÝCH STRAK Z ODS, CO CHTĚLY HÁZET ŠPÍNU, KTERÁ VLASTNĚ ANI NENÍ! JEN POMLUVY A NIC VĚCNÉHO, POSLUHOVAČI KLAUSE A TOPOLÁNKA!

Rusek

Kampaň proti ministrovi rathovi sponzoruje naše milá bohatá ODS z peněz z obchodů s LTO atp.,většina médií je podplacená, všimněte si jednostranně zaměřených článků v MFD, LN, a samozřejmě i v TV.

V pátek v Preze demonstrovali sami dobře situovaní tzv. zdravotníci – lékarnící, praktici, zubaři – mají už v pátek odpoledne zavřeno a o jejich pacienty se starají doktoři a sestry v nemocnicích za směšnou odměnu.Ohodnoťte tento článek!