Rath přesvědčoval KSČM o odvolání Musílkové a jmenování Čekala

Ministr zdravotnictví David Rath po jednání poslaneckého klubu ČSSD zavítal i mezi poslance opoziční KSČM. Před odpolední schůzí dolní komory je přesvědčoval o důvodech, proč má z čela VZP odejít Jiřina Musílková….

PRAHA – Ministr zdravotnictví David Rath po jednání poslaneckého klubu ČSSD zavítal i mezi poslance opoziční KSČM. Před odpolední schůzí dolní komory je přesvědčoval o důvodech, proč má z čela Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP)

odejít Jiřina Musílková.

Největší pojišťovnu v zemi by měl po ní dočasně řídit člen týmu nuceného správce VZP Josef Čekal, který se dnes přišel komunistům osobně představit.

Na zasedání ostatních poslaneckých frakcí, tedy opoziční ODS, ani vládní KDU-ČSL a US-DEU, Rath nedorazil.

Očekává se, že pro odvolání Musílkové budou hlasovat sociální demokraté a komunisté, kteří mají ve sněmovně pohodlnou většinu.

Část poslanců KSČM má ale výhrady k volbě nového ředitele VZP – nemají výtky k Čekalovi, ale soudí, že by nový ředitel měl vzejít až z výběrového řízení.

„Názor nebyl jednotný. Osobně se domnívám, že většina klubu v zájmu zklidnění situace ve zdravotnictví podpoří odvolání paní ředitelky Musílkové, která ostatně i sama avizovala své rozhodnutí z této funkce odejít. Ale nejsem si jistá, zda všichni

nebo většina podpoří volbu nového kandidáta,“ řekla poslankyně KSČM Zuzka Rujbrová.

„Uvidíme, Poslanecká sněmovna je suverénní instituce a jak se poslanci rozhodnou, tak se rozhodnou,“ reagoval Rath. Původně nechtěl prozradit, že míří ke komunistickým poslancům. „To si nechám jako své know-how,“ odpověděl na otázku, s kým jde vyjednávat.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!