Rath: stávkují lidé z horních 10 tisíc-AKTUALIZOVÁNO

Ministr Rath uvádí, že zubní lékaři patří k nejbohatším Čechům. Rozdíl mezi průměrnými příjmy a výdaji v ordinaci praktického stomatologa v roce 2004 činil v přepočtu na jeden měsíc 33 500 korun.Ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) tvrdí o zubařích a lékárnících, že patří mezi nejbohatší občany České republiky…

„V roce 2004 dostávali zubaři od zdravotních pojišťoven v průměru 1,8 milionu ročně,“ uvádí mimo jiné ministr ve svém prohlášení a dodává: „Z těchto statistických čísel jednoznačně vyplývá, že se většině příslušníků těchto profesí daří velmi dobře a patří mezi horních nejbohatších 10 %!“

„Pětatřicet tisíc není přehnaná částka, ale není to částka konečná,“ komentuje tento výpočet ministr Rath. „Kdo byl u stomatologa, ví, že tam zaplatí podstatnou část v hotovosti. Dostali jste na tuto část někdy účet?,“ naznačuje ministr.

Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) v roce 2004 dostávali od zdravotních pojišťoven v průměru 1,421 milionu korun ročně, celkové příjmy činily ministrem uváděných 1,819 milionu. Rozdíl mezi příjmy a výdaji praktického stomatologa činily v roce 2004 podle ÚZIS 402 tisíc ročně, což činí 33 500 Kč měsíčně. Průměrná mzda farmaceutů v příspěvkových organizacích činila podle stejného zdroje předloni 32 426 Kč, což je asi o 4500 Kč méně než průměrná mzda lékařů (včetně zubních lékařů). V organizacích, které se neřídí tabulkovými platy, dostávali v roce 2004 zaměstnanci farmaceuti 29 350 Kč. Majitelé lékáren měli rozdíl mezi příjmy a výdaji v roce 2004 1,9 milionu, průměrná mzda zaměstnance lékárny byla 15 862 Kč.

(ada),www.Zdravi.Euro.cz

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Ing.Josef Jirmásek

Pane Rathe,

měl by jste se omluvit všem lidem, kteří přišli vyjádřit nesouhlas s Vašimi výtvory. Uhradová vyhláška a prosazení neziskových nemocnic nelze omluvit, ať to komentujete, jak chcete. Ten pohlavek, co jste dostal od pana Macka, ten Vy jste dal, obrazně, již před tím každému z nás.

Pokud někomu zastřely mysl peníze, pak jste to zase právě Vy. Slaboduché prohlašování o milionářích a agentech ODS už není ani vtipné. V Praze na demonstraci bylo asi dva tisíce lidí, možná víc, možná míň. To ale neznamená, že se jedná jen o tyto lidi. Já, ač jsem v Praze byl, nemohl jsem se zúčastnit. A takových, jako já, je víc, podstatně víc…

Stojím za tím, co říká pan Pekárek i pan Chudoba. Chci, aby se naše zdravotnictví narovnalo dřív, než na to budou doplácet naše děti a vnuci… Pohrdám Vámi… Doufám, že za pár dní už se Vašimi nesmysly nebudu zabývat. Nejsem lékař, ani lékárník a už vůbec ne milionář. Ale Vám bych ruku nepodal!

Jan Pospíchal

Pane Rathe, jste pokrytec, kterému jde jen o koryto! Proč jste narychlo vstoupil do strany? Soukromník přece nemůže volit levici, vy přece máte soukromou ordinaci. Levice chce přece zakroutit soukromníkům krkem, slovy Gotwalda. Dusí ho daněmi, nebo nekalou konkurenci! Nejprve ho ožebračí daněmi, pak mu za jeho peníze postaví státní podnik, lékarnu nebo nemocnici, která mu nekale konkuruje, generuje jenom další ztráty a další levicové voliče závislé na státních milodarech. Až nás levicové vlády zlikvidujou, kdo vás bude živit, platit daně. Na kom budete parazitovat? Až to přivedete k bankrotu, tak nám to zase vrátite?. Kolikrát ještě? Lékař, samostatně výdělečně činný.


Rath: stávkují lidé z horních 10 tisíc-AKTUALIZOVÁNO
Ohodnoťte tento článek!