Přejít na obsah

Rath viní svého nástupce v ministerském křesle, že ohrozil dostupnost stomatologie

zpět
3.10.2006

Exministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) včera obvinil svého nástupce Tomáše Julínka (ODS), že se snaží ve prospěch privátních zubařů zrušit nepřetržité stomatologické ambulance ve fakultních nemocnicích, které Rath zavedl od letošního 1. září. Julínkův záměr podle Ratha vyplývá ze zápisu z porady na ministerstvu z 22. září...

PRAHA - kdy Julínek nesouhlasil s 600tisícovou dotací pro pražskou Nemocnici Na Homolce na vybavení zubařské ambulance.

Podle exministra tak nový ministr nezodpovědně vystupuje proti zájmům nás všech pacientů, ti totiž službu, která se snažila částečně napravit stav rozpadlé stomatologické ambulantní péče, podle Ratha hojně využívali. Julínek Rathův příkaz k ustavení ambulancí zrušil, Rath včera Julínka vyzval, aby to nedělal. „Často se říká: Strom poznáte po ovoci, a ne po tabulce, kterou tam někdo pěkně přitluče,“ poznamenal Rath.

Podle Julínkova mluvčího Tomáše Cikrta přišel Rath za novináři pouze s „nafouknutou bublinou“. Cikrt ČTK řekl, že Julínek se opravdu chystá povinnost zrušit, bude jen na nemocnicích, zda ambulance provozovat budou, či ne. „Dostupnost péče se tím ale nezmění,“ tvrdil Cikrt s tím, že Julínek nechce zbytečně investovat milióny do vybavení zubních ambulancí v nemocnicích specializovaných na něco jiného.

Nemocnice Na Homolce nedostane podle Cirkta dotaci, kterou přislíbil ještě Rath, protože se jedná o nejbohatší nemocnici. Dostupnost zubní péče ovlivňuje podle mluvčího zejména věková struktura zubařů, což povinnost nepřetržitých ambulancí prý nezmění.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Rath viní svého nástupce v ministerském křesle,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Rath viní svého nástupce v ministerském křesle,…

Komentáře

1 komentář
Josef Jirmásek Pan David Rath si snad  | 3. 10. 2006 13:05

dělá legraci. Dovedu si představit fungující zubní ordinaci pod křídly nemocnice. Ale už slyším vědátory, kteří budou poukazovat na to, jak jsou výkony v těchto shora implementovaných zařízeních "levné" oproti výkonům v soukromých ordinacích. Točí se to stále dokola. Ale pochopit to není snadné, protože, jak s oblibou užívá pan Rath, je to pravděpodobně "dílo ODS".

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné