Rath: VZP si kupuje loajalitu poslanců ODS

Všeobecná zdravotní pojišťovna si kupuje loajalitu poslanců ODS Milana Cabrnocha a Miroslava Ouzkého. Tvrdí to prezident České lékařské komory David Rath: „Oba tito pánové založili společnost iZIP. Tato společnost dostala od VZP svoji činnost letos 24 miliónů korun a loni 20 miliónů…“

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) si kupuje loajalitu poslanců ODS Milana Cabrnocha a Miroslava Ouzkého. Tvrdí to prezident České lékařské komory David Rath.

„Oba tito pánové založili společnost iZIP, což je internetová zdravotní knížka. Tato společnost dostala od Všeobecné zdravotní pojišťovny na svoji činnost letos 24 miliónů korun a loni 20 miliónů. I s příspěvky před tím to už dělá 60 miliónů korun.

Poslanec Cabrnoch je navíc člen správní rady VZP, která o těchto penězích rozhoduje,“ řekl Právu Rath.

Dodal, že nikdo si nic nemůže ověřit a že se nesetkal s lékaři, kteří by se do projektu internetové zdravotní knížky zapojili.

„Je to vyhozených 60 miliónů korun. VZP si kupuje loajalitu těchto poslanců, kteří jsou členy zdravotního a sociálního výboru a měli by VZP řídit a kontrolovat. Místo toho od ní dostávají příspěvky do své soukromé společnosti,“ prohlásil Rath.

Poslanec Milan Cabrnoch, který je místopředsedou zdravotního a sociálního výboru Sněmovny, Právu řekl, že to, co pronáší na jeho adresu doktor Rath, je nehoráznost.

„Odmítám jeho slova. Je to součást dlouhodobé války mezi ODS a panem Rathem, mezi odpůrci povinného členství v komoře a jeho zastáncem,“ řekl Cabrnoch.

Dále řekl, že žádnou společnost nemá. Dodal, že on i jeho kolega Ouzký naopak často VZP kritizují. To, že VZP podporuje finančně iZIP, považuje za správné, protože v této internetové zdravotní knížce vidí budoucnost.

VÁCLAV PERGL, Právo

Ohodnoťte tento článek!