Přejít na obsah

Rath za sebe do vedení výboru navrhl Krákoru, ODS ho napíná

zpět
14.11.2008

Předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví David Rath (ČSSD) chce po svém zvolení středočeským hejtmanem opustit šéfovské křeslo ve výboru. Jako svého nástupce navrhuje poslance soc. dem. a místopředsedu výboru Jaroslava Krákoru...

„Dokonce ho doporučuji,“ uvedl včera Rath na dotaz Práva, zda by považoval Krákoru za vhodného nástupce. „Byl předsedou výboru v minulém volebním období, problematiku velmi dobře zná,“ doplnil.

Rath řekl, že v okamžiku, kdy bude hejtmanem, začne vyjednávat s cílem zjistit, zda má Krákora dostatečnou podporu. Poté je připraven svolat jednání výboru, na kterém odstoupí z funkce a následně by byl zvolen nový šéf.

Krákora by funkci přijal. „Myslím si, že jsem připraven, mám zkušenosti s vedením výboru z minulého volebního období a docela rád bych předsedu dělal,“ řekl včera Právu. Upozornil ale, že k tomu, aby se stal šéfem výboru, je nutná nejen podpora Ratha, či vlastní strany, protože předsedu výboru schvaluje v hlasování Sněmovna.

Místopředseda zdravotního výboru Boris Šťastný (ODS) Právu včera řekl, že o změnách ve výborech se musí poradit poslanecký klub jeho strany. Dodal, že rošád se chystá více.

Připomněl situaci kolem výboru pro evropské záležitosti, kdy nebyla zvolena do jeho čela Kateřina Jacques (SZ), či plánovaný odchod šéfa poslanců soc. dem. Michala Haška.

„V nejbližší době se musíme v klubu poradit, jak globálně řešit situaci týkající se pohybů ve Sněmovně,“ sdělil Šťastný. „Zatím jsme se o tom ani vteřinu nebavili, takže těžko říkat, koho podpoříme,“ upozornil.

Dodal, že po volbách 2006 došlo k dohodě o rozdělení výborů, letos si ale koalice prosadila navýšení počtu členů výborů, aby v nich získala nadpoloviční většinu. „Lze čekat změny z hlediska držení výborů politickými stranami,“ řekl Šťastný.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Rath za sebe do vedení výboru navrhl Krákoru,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Rath za sebe do vedení výboru navrhl Krákoru,…

Komentáře

další 2 komentáře
Marie Hlavně si rozdejte ty posty ... ,  | 14. 11. 2008 18:16

a dělejte pořádnou reformu hlavně čitelnou pro pacienty.Neoblbujte lidi.

lékař z Ústecka že by to Krákora vzal  | 14. 11. 2008 15:24

to je jasné.Konečně bude mít nějakou funkci odpovídající jeho velikosti. Když byl Rath šéfem komory, pan K. co nevěděl, to mu nepověděl- okolí to dobře vědělo. I na ministra si momýšlel,ale nějak to pak nyvyšlo/ o toto místo škemral i Dryml svého času a žádal tehdejší šéfku VZP o podporu.../.Vzhledem ke svým aparátčickým kvalitám to není dobrá volba.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné