Přejít na obsah

Rathova kniha má prý ukázat jeho kauzu jinak,než jak se o ní píše

zpět
10.10.2012
David Rath
zvětšitDavid Rath
Autor: E15

David Rath | Autor: E15

 

Spravedlivý soudní proces popřála bývalému hejtmanovi Středočeského kraje obviněnému z korupce Davidu Rathovi (dříve ČSSD) vydavatelka jeho knihy Přisedněte si Petra Paroubková. Dvousetstránkovou publikaci s podtitulem Absurdní proces, kterou Rath sepsal během vazby, dnes uvedla na trh v pražském knihkupectví Kanzelsberger.

Zdůraznila, že někdejšího stranického kolegu svého manžela Jiřího Paroubka, nechce soudit, ani obhajovat. Čtenáři hodlá ale nabídnout pohled na Rathovu kauzu z druhé strany, tedy jinak, než o ní referují média a zveřejněné přepisy odposlechů. „Je to psycho bez konce,“ citovala Rathův vzkaz z vazby v knihkupectví editorka knihy Berill Mascheková. Její někdejší šéf ji tak odpověděl poštou na dotaz, co by měla vzkázat a jak pobyt ve vězení zvládá.

Na křest Paroubková podle svých slov pozvala i jednoho z hrdinů knihy – ministra vnitra Jana Kubiceho, protože nepřišel, zastoupil ho na slavnosti dvojník.
Životní etapa

Rath knihu označil za román „jedné etapy života“ a zdůraznil, že podobnost osob, situací a míst v ní je čistě náhodná. Některé z postav přejmenoval, jiné osoby v knize vystupují pod vlastními jmény.

Text přibližuje Rathovy úspěchy od jeho působení v Lékařském odborovém klubu, přes Českou lékařskou komoru až po nástup do ČSSD a jeho práci ve straně i vládě. Popisuje se jako muž, který se z pozice ministra zdravotnictví rozhodl postavit například s ODS spojené klice ovládající Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Bývalý hejtman se v knize kromě jiného vrací ke „zlomovým“ okamžikům uvnitř sociální demokracie, například dopadu takzvané Kubiceho zprávy na situaci těsně před volbami v roce 2006.

Obšírně vysvětluje své působení v čele kraje, ale především se vyjadřuje ke svému jarnímu zatčení a následujícím událostem. Opakuje stížnosti na podmínky vazby, kterou plánuje napadnout i u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, a vzpomíná na své blízké.“


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Rathova kniha má prý ukázat jeho kauzu jinak…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Rathova kniha má prý ukázat jeho kauzu jinak…

Komentáře

1 komentář
Jan Řezák Doufám, že...  | 10. 10. 2012 10:07

... to bude na netu. Přečetl bych si to, Mein Kampf jsem také četl. Koneckonců, jak řekl Švejk, už ve starém Římě se velmožové nechávali obveselovat zrůdami. Ale peníze bych za to nedával, takovou hodnotu to asi mít nebude.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné