Přejít na obsah

Rathovy kroky poškozují pacienty

zpět
3.4.2006

Zdravotnická tripartita v pondělí zhodnotí dopady vyhlášek a zákonů, které ministerstvo zdravotnictví pod vedením Davida Ratha prosadilo. Podle zaměstnavatelů a odborářů poškodily kroky ministerstva pacienty. Řekl to předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger...

Praha - Zdravotnická tripartita dnes zhodnotí dopady vyhlášek a zákonů, které ministerstvo zdravotnictví pod vedením Davida Ratha prosadilo. Podle zaměstnavatelů a odborářů poškodily kroky ministerstva pacienty.

Předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger ministerstvu vytýká, že nedalo 19,5 miliardy na zvýšení mzdových indexů lékařů ve zdravotnických výkonech. Seznam výkonů navýšil od ledna cenu práce, peníze na to pojišťovny nedostaly. „Někde tedy péče musí být méně, protože za péči se platí více bodů, tak se jí udělá méně,“ uvedl Schlanger.

Zaměstnavatelé a odbory se ke krokům ministra vyjádřili již před dvěma měsíci, nyní očekávají, že stejně učiní i ministerstvo. Stanovisko požadují do pléna tripartity 13. dubna.

Tripartita se bude rovněž zabývat spoluprací soukromého a veřejného sektoru ve zdravotnictví a v odborné debatě bude řešit ochranu před infekcemi. Jde například o ptačí chřipku.

ČTK

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Bohumír Šimek

To už jsem zažil za komunistů, že nám zvýšily platy, ale nedali peníze na zvýšení. A tak, aby nám mohli zvýšit platy, snížili nám je o osobní hodnocení. Jenže tenkrát jsme to dohnali přes ROH. Dnes není na koho se obrátit. David Rath nám zvýšil cenu práce, ale pojišťovny na to nemají. A tak si to zaplatíme sami sobě. Tak důmyslné to nebylo ani za komunistů!Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Rathovy kroky poškozují pacienty

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné