Přejít na obsah

Realizujte doporučení Světové banky, apelují lékaři

zpět
23.1.2007

Lékaři primární péče z okresu Nymburk vydali prohlášení, v němž mimo jiné požadují, aby čeští politici realizovali doporučení Světové obchodní banky. Lékaři chtějí plnou úhradu provedených výkonů podle ceníků, které jsou podloženy reálnými náklady.

Požadují, aby došlo k ukončení administrativních zásahů do kompetencí kvalifikovaných lékařů, kteří nesou za svoje rozhodnutí odbornou a právní zodpovědnost. Lékař Josef Melzínek toto prohlášení rozeslal médiím, vládě, parlamentu a Senátu.

„Nejsme ochotni převzít zodpovědnost za politické a ekonomické chyby, kterých se politici léta dopouštějí. Nejsme ochotni účastnit se poškozování práv občanů, našich pacientů, které je reálným výsledkem posledních let chaosu ve zdravotnictví. Pacient není rukojmím lékaře, jak se nám všem v dřívějších krizových momentech snažila namluvit pravicová i levicová politická reprezentace, ale je to naopak lékař, který je rukojmím politiků a zdravotních pojišťoven, kteří pacientům slibují vzdušné zámky,“ píší lékaři v dokumentu.

Vyzývají občany, aby se starali o své peníze (zdravotní daň), jak nejlépe umí. „Donuťte politiky a takzvané zdravotní pojišťovny k účelnému vynakládání vašich peněz,“ stojí v prohlášení.

VAŠE STAROSTI NÁS ZAJÍMAJÍ
Řešíte i ve vašem regionu problémy,o kterých by měli vědět vaši kolegové z celé republiky? Chcete se s ostatními zdravotníky podělit o špatné i dobrézkušenosti? Pište nám! bezdekova@mf.cz

Zdravotní pojišťovny by se měly podle autorů dokumentu starat o zdravotní daň svých platících klientů. „Řekněte už konečně, že na bezbřehou péči v systému švédského stolu nemáte!“ apelují nymburští doktoři.

Politiky pak nabádají k tomu, aby oznámili „občanům, že finanční prostředky určené na primární péči jsou natolik nízké, že neumožňují plně hradit ani preventivní prohlídky a očkování.“

Autoři výzvy upozorňují, že lékaři nejsou „ochotni převzít zodpovědnost za politické a ekonomické chyby, kterých se politici léta dopouštějí. Nejsme ochotni účastnit se poškozování práv občanů, našich pacientů, které je reálným výsledkem posledních let chaosu ve zdravotnictví.“

Celý text prohlášení najdete v rubrice DOKUMENTY.

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Realizujte doporučení Světové banky, apelují…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Realizujte doporučení Světové banky, apelují…

Komentáře

dalších 11 komentářů
Kyle Broflowski Re:Re:Re:Chybí základní zákony!  | 30. 01. 2007 15:06

Pane, hluboce se mýlíte. Moje znalosti o fungování našich nemocnic jsou naopak velmi dobré a dokonce dvougenerační. Jen jsem komentoval to, která z černých děr našeho Z je podle mě nejvíce hltná. Vaše názory jsou sice správné, ale ... Stejným způsobem se kupříkladu podařilo v 90. létech "vyléčit" například naše bankovnictví. Krom toho, kolik mě stálo na daních, dodnes platím bance v ČR za to, že u ní smím mít konto. Můžeme se jen dohadovat o tom, kdo za bordel v tomhle státě může. Patrně my a následně ti zmetci, které každé 4 roky volíme. A pokud se někdo domnívá, že nám od toho všeho pomůže ODS, která v 90. letech porodila naši státní byrokracii, tak je to naiva až za hrob.

Pavel Tkadleček Re:Re:Re:Re:Re:Chybí základní zákony!  | 27. 01. 2007 00:15

Milý dr. Vedrale? funguje to asi takto: vlastník soukromého zařízení založi dceřiné distributorské firmypro dodávky zdravotnického materiálu. Ty levně (a pravděpodobně dosti netrnsparentně - provise etc)nakoupí příslušné komodity. Dále pak je prodají do vlastní nemocnice za cenu vyšší.Aba nemocnice byla aspoN ve vyrovnané bilanci, tak se ušetří na mzdových nákladech. A dceřiné firmy mají pak báječný zisk. Chytré ,ne?

Martin Vedral Re:Re:Re:Re:Chybí základní zákony!  | 25. 01. 2007 17:33

Popravdě řečeno si neumím představit situaci, kdy si jako majitel ZZ koupím něco dráž a nebo zbytečně jenom proto, abych dostal provizi :-))).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné