Přejít na obsah

Rebel Hovorka: zdravotnictví je víc než tato koalice

zpět
10.8.2007

Pokud bude vláda navrhovat příští týden v balíku reformních zákonů snížení daně právnických osob na 19 procent a zavedení poplatků u lékaře, narazí na odpor lidoveckého poslance Ludvíka Hovorky. Ten se chystá v tom případě předložit pozměňovací návrhy...

které počítají s 22procentní sazbou a s nezavedením poplatků u lékaře.

Podle Hovorky jsou jeho podmínky definitivní, a pokud neprojdou, nepodpoří reformu, a to i s vědomím, že by to mohlo znamenat rozpad vlády. Ta se totiž zavázala, že pokud neprojdou reformy, tak budou lepší předčasné volby.

„Myslím, že odpovědnost za státní rozpočet a stav zdravotnictví je u mě silnější než odpovědnost za toto koaliční uspořádání,“ řekl Právu Hovorka.

Dodal, že v případě, že reformu nepodpoří on, nemusí jeho hlas chybět, protože se zběhlíky Michalem Pohankou a Milošem Melčákem bude mít koalice stále dostatečných 101 hlasů.

Pozměňovací návrhy koaličních poslanců by měli vyhodnotit v pondělí koaliční lídři. Hovorka stále doufá, že se předsedovi KDU-ČSL Jiřímu Čunkovi podaří na koaliční schůzce jeho návrhy prosadit.

„Co neprosadí, přednesu jako pozměňovací návrh,“ řekl Právu Hovorka.

Kromě daní má výhrady i ke změnám ve zdravotnictví, týkajícím se na příklad výběrových řízení na lékařské praxe či volby ředitele VZP.

Také se mu nelíbí zavádění poplatků vyjma za pobyt v nemocnici a současné zastropování odvodů na zdravotní a sociální pojištění.

„Když se snižují odvody lidem s nejvyššími příjmy, tak by se neměly peníze, které budou v systému zdravotnictví chybět, vybírat formou poplatků,“ uvedl Hovorka.

Místopředseda Sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL) nejde jako Hovorka na ostří nože. Navrhne zachování progresivní daně, jen pokud bude někdo do vládního návrhu daňových zákonů ještě zasahovat.

„Mám připraveny dvě varianty pozměňovacích návrhů pro případ, že by přišli poslanci z ODS, kteří by vládní variantu vychýlili více k rovné dani,“ řekl Právu Kasal.

Oldřich Danda, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Rebel Hovorka: zdravotnictví je víc než tato…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Rebel Hovorka: zdravotnictví je víc než tato…

Komentáře

dalších 10 komentářů
optimista Re:pokrytec  | 12. 08. 2007 20:03

cernym a koalici muze jeste nekdo skodit?

Dopad i na zdravotni Ekonomická deprese  | 11. 08. 2007 18:15

Peníze šly tam , kde se to nevrací, tržní princip byl příliš regulován a ovlivněn státem a jeho toky.Stálé spoléhání se především na stát. Tak na trh banky teď přilévají peníze.To se opakuje, tak jsou snad nějaké zkušenosti .Ve zdravotnictví to je taky jeden velký státní tok,příliš navázaný na ekonomiku státu.

Dr.Kazisvět I rovná daň je progresivní ze své podstaty.  | 11. 08. 2007 13:52

Rovná daň je lež, není rovná, je progresivní. Nedávno jsem se dočetl, že chce stát pronásledovat obchodníky s dvojími cenami vůči cizincům. Pokrytecký stát má několikeré ceny vůči vlastním obyvatelům - daňová pásma, což není nic jiného. Jsi úspěšný a šikovný, tak mi ti to osladíme budeš platit víc a basta. Aby to bylo pro ovce stravitelné, maskuje oligarchie lži do různých eufemismu jako je rovná daň..Cha, cha, zdravotní pojištění....cha, cha,...to není pojištění ale jen další daň. A tak bych mohl pokračovat, utahování opasků, tj. zalepit díry po zbankrotovaných státních bankách, balíčky...zalepit vytunelované fabriky, státní deficit, baťohy..zalepit bankrotované zdravotnictví a brzy i státní důchody. Stát si postupem času uzurpoval stále více a více moci, všechno řidí a určuje stát. Stát se o nás postará od kolébky až po hrob. Porodné, pastelkovné, pohřebné atd. Proč mám platit někomu pastelky? Stát se chová jako ten nejhorší monopolista at je u vlády rudá růže či modrý pták. Kdo je stát?.... Stát je diktatura oligarchie, zkorumpovaných, amorálních jedinců, (napříč politickými stranami), kteří si myslí, že když byli zvoleni, tak mohou 4 roky vnucovat jakoukoliv zhovadilost mlčící a rezignující většině. Politické strany již dávno rezignovaly na svůj volební program, takže Marťani by vládli asi stejně. Mlčící většina žije v iluzi, že když jde jednou za 4 roky volit, tak má svou demokracii, čili vládu lidu a oni to tam nahoře již nějak zařídí. Ale modří či rudí vyžírkové nic nezařídí. Ti jen koukají, kdo jim kolik nasype do kapes. Silný stát byl potřeba v době válečných konfliktu a ohrožení. Proto se také pod záminkou vnějšího nebezpečí vecpal do všech možných činností, včetně zdravotnictví. Jak kvalitní služby nabízí stát vidíme v soudnictví, školství a jak umí státní zaměstnanci vydírat vidíme např. u železničářů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné