Přejít na obsah

Ředitel brodské nemocnice požádal o uvolnění z funkce

zpět
27.9.2011
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.gruntledemployees.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.gruntledemployees.com

 

Ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod, Vít Kaňkovský, požádal radní Kraje Vysočina o uvolnění z funkce, a to k poslednímu prosinci letošního roku. Kaňkovský se chce vrátit jako lékař na ortopedicko-traumatologické oddělení havlíčkobrodské nemocnice.

„O odchodu z postu ředitele nemocnice jsem uvažoval již delší dobu, a to z čistě osobních důvodů,“ sdělil Kaňkovský. Ten zároveň dodal, že svůj odchod avizuje záměrně s více než čtvrtročním předstihem, aby měl zřizovatel čas na hledání nového ředitele. Ve funkci byl Kaňkovský od prosince 2006. Tehdy byl pověřen vedením nemocnice po tragických událostech v souvislosti s neoprávněným podáváním heparinu pacientům Petrem Zelenkou. Na jaře roku 2007 byl potvrzen ve funkci na základě vyhlášeného výběrového řízení.

„Děkuji zaměstnancům nemocnice za nelehkou práci, kterou každý den vykonávají pro naše pacienty, i za statečnost, kterou projevili ve složitém období konce roku 2006 a po celý rok 2007. Jen díky nesmírné obětavosti zaměstnanců je havlíčkobrodská nemocnice stále oblíbená a neztratila důvěru pacientů. Můj dík patří i pacientům, protože jejich přízeň je hnacím motorem naší práce“ pokračoval Kaňkovský. Ten vedl nemocnici po dobu pěti let. Za dobu jeho působení došlo v nemocnici k řadě změn, zejména v oblasti zvyšování bezpečí pacientů a kontinuálního zvyšování kvality péče.

Nemocnice v roce 2008 získala jako první v Kraji Vysočina akreditaci Spojené akreditační komise ČR. Nemocnice za působení ředitele Kaňkovského získala také třetí místo v celostátní anketě Nejoblíbenější nemocnice očima pacientů a dvakrát uspěla v soutěži Bezpečná nemocnice. Do historie nemocnice se významně zapsal Projekt rekonstrukce budovy interny a přístrojového dovybavení, který trval dva roky. Tato investiční akce byla dokončena v roce 2010 a jejím výsledkem je komfortnější a modernější prostředí pro pacienty i zaměstnance.

Moderní nemocnice

V neposlední řadě se nemocnici dařilo na poli zavádění nových moderních léčebných a ošetřovatelských postupů ve všech oborech.

„Fakt, že je havlíčkobrodská nemocnice v řadě oborů vyhledávána pacienty z celého Kraje Vysočina i z jiných krajů, není zásluha ředitele. Je to doklad odborné zdatnosti, nadšení a obětavosti našich zdravotníků. Úlohou ředitele je vytvořit pro jejich práci co nejlepší podmínky, stejně tak či ještě více i pro pacienty. Oba tyto úkoly jsem se snažil po dobu svého působení naplňovat. Nakolik se mi to dařilo, musí posoudit jiní,“ uzavřel Kaňkovský.


Komentovat článek: Ředitel brodské nemocnice požádal o uvolnění z…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné