Ředitel chomutovské nemocnice skončil

Titulní obrázek

Chomutovská nemocnice je bez ředitele. Milan Burša, který tuto funkci doposud zastával, rezignoval. Chomutovská nemocnice, spolu s několika dalšími, od prvního září spadá pod akciovou společnost s názvem Krajská zdravotní…

Společnost, pod kterou nemocnice spadá, si stěžovala na nekoncepční vedení

Mluvčí této společnosti, Jiří Vondra, v souvislosti s odchodem Burši uvedl: „Opakovaně byly hodnoceny neuspokojivé hospodářské výsledky chomutovské nemocnice, ale i přetrvávající absence představ o jejich řešení.

Představenstvo Krajské zdravotní, a. s. proto doporučilo valné hromadě společnosti, konané 24. října, provedení personálních opatření ve vedení nemocnice.“ Podle vyjádření nyní už bývalého ředitele nemocnice Milana Burši byly příčinou rezignace výlučně zdravotní důvody. „Patnáct let pracuji na vedoucích pozicích a nyní se musím dát zdravotně dohromady. Proto jsem rezignoval,“ řekl včera chomutovskému deníku Burša. Jak k tomu dodal, ze strany Krajské zdravotní na něj nikdo nevyvíjel nátlak, aby odešel. To potvrzuje i oficiální stanovisko, které redakce Chomutovského deníku obdržela od mluvčího společnosti Vondry.

V něm se rovněž hovoří o zdravotních důvodech odchodu. „Až skončím léčbu, chtěl bych se do zdravotnictví opět vrátit,“ plánuje Milan Burša. „Pokud by to ale ve zdravotnictví nevyšlo, změně se nebráním,“ dodal. Agenda chomutovské nemocnice nyní přechází přímo pod vedení Krajské zdravotní. Ta, jak už bylo uvedeno na začátku, spravuje i nemocnice v Ústí nad Labem, Děčíně, Mostě a Teplicích. Osloučení rozhodli krajští zastupitelé, kteří si od něho slibují provozní úspory a zkvalitnění zdravotní péče. Krajská zdravotní má po sloučení nemocnic přibližně 6500 zaměstnanců. Pět nemocnic poskytuje asi 70 procent zdravotní péče v Ústeckém kraji. Obrat společnosti bude přibližně čtyři miliardy korun ročně, užívá majetek v hodnotě šesti miliard korun. Ve spádové oblasti nemocnice bydlí přibližně milion lidí.

Vojtěch Janda, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!