Přejít na obsah

Ředitel Heger končí bez ohledu na volby

zpět
3.10.2008

Ředitel hradecké fakultní nemocnice Leoš Heger (nezávislý za ODS) se bude za čtrnáct dní ucházet o senátorské křeslo, už nyní však oficiálně zveřejnil, že ve funkci v čele největšího regionálního zdravotnického zařízení letos na konci roku skončí. Pokud by nebyl zvolen senátorem, hodlá se po třinácti letech manažerské práce vrátit k původní profesi radiologa. "Považuji za potřebné předat odborně i časově náročné řízení nemocnice novému manažerovi," řekl Heger novinářům...

Dodal, že podle něho je nejvhodnějším kandidátem současný děkan Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany Roman Prymula. O novém řediteli ale ministerstvo zdravotnictví dosud nerozhodlo.

Nemocnice v posledních letech investovala do nových pavilónů přes dvě miliardy korun, naposledy byl letos v lednu zprovozněn nový pavilón pro záchranu životů s heliportem na střeše budovy.

Před čtyřmi lety byl otevřen pavilón interních oborů, jehož výstavba, vybavení nábytkem a nástroji stála přes 672 miliónů korun. Podle Hegera je nyní nutné investovat do modernizace přístrojového vybavení a částečně pokračovat v rekonstrukcích.

Je proti privatizaci

„V provizorně opraveném stavu je například patologie. Je nutné také přesunout soudní lékařství ze Šimkovy ulice, kde je v poměrně nevyhovujících podmínkách,“ řekl Heger.

V posledních třech letech dostalo vedení nemocnice dvakrát příkaz od svého zřizovatele, aby začalo připravovat nemocnici k transformaci na jinou hospodářskou formu, než je státní příspěvková organizace.

„Rozhodně jsem proti privatizaci této nemocnice. Nicméně mnohé státem vlastněné a řízené nemocnice byly v posledních deseti letech opakovaně oddlužovány v miliardách korun. Paradoxně tak docházelo k situaci, kdy byli méně úspěšní zvýhodňováni a chování hradecké nemocnice, která hospodařila zodpovědně, bylo de facto trestáno. Proto je nutné přistoupit k určité změně pravidel,“ vysvětlil svůj postoj ředitel Heger.

Ludmila Žlábková, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Ředitel Heger končí bez ohledu na volby

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ředitel Heger končí bez ohledu na volby

Komentáře

další 3 komentáře
protiřečí si?  | 6. 10. 2008 06:24

nechce privatizaci,chce zodpovědnost. Proč by kdokoliv měl být zodpovědný,když dluhy platit nebude?

XYZ XYZ Re:?  | 3. 10. 2008 14:08

To je jednoduché, přece Prymula, ten je dostatečně mladý, má dostatečně ostré lokty, ovšem nejdůležitější je to, že bude s nadšením a velkou chutí PRIVATIZOVAT FN, což stávající ředitel opět odmítl!!!

chorchoj ?  | 3. 10. 2008 10:30

Tak kdo to veme po nem? Julik, cikrik a nebi treba nekdo z Kraje, treba Vsetecka? kdo to bude? uzavreme sazky...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné