Přejít na obsah

Ředitel KKN: Dobře už bylo...

zpět
6.9.2011
daně, peníze, kalkulačka
zvětšitdaně, peníze, kalkulačkaZdroj: www.vehicle-tracking.com

daně, peníze, kalkulačka | Zdroj: www.vehicle-tracking.com

 

Nové vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN), které zahájilo svou zdejší misi, působí jako dobře sehraný a profesionální tým. O současném českém zdravotnictví, v němž pracují všichni členové týmu už roky, nemají žádné iluze.

„Dobře už bylo. Teď bude jenom hůř,“ podotkl Luděk Nečesaný, nový předseda představenstva a generální ředitel KKN, a.s.

A jak dopadla po první supervizi u ředitele Nečesaného Karlovarská krajská nemocnice? „Je ještě v horším stavu, než jsem si představoval,“ zdůraznil. Podle Nečesaného je nejdůležitější si vyjasnit pozice. „V této firmě příliš nefungují pravidla a v této nahodilosti je třeba udělat pořádek.

Nemocnice je zatížena množstvím stížností na nekvalitní práci, ale je obtížné říci, kdo se na tom podepsal. Za minulostí je třeba udělat tlustou čáru a my věříme, že náměstkové pro lékařskou péči Ilja Horník a Josef Marz se osvědčí. Pokud si autoritu nezískají, pak se s nimi rozloučíme,“ uvedl Nečesaný.

To ale zopakoval i do vlastních řad. „Pokud se naše mise nepodaří, odejdeme. Nechceme být neúspěšní, ale radikální změny nechystáme,“ dodal.

Nečesaný se také podivuje nad tím, že spousta lékařů má soukromé praxe a pacienti jsou posíláni mimo nemocnici. Jako velký problém vnímá to, že na mnoha odděleních chybí lékaři a zdravotní personál. „Vytyčíme směry a začneme jednat,“ zdůraznil generální ředitel.

Nové vedení KKN hodlá ctít základní zásadu, že kvalitní zaměstnanci jsou to nejcennější, co nemocnice má. „Snižování platů ve svých úsporných opatřeních vůbec nemáme. Sahat lidem na výplaty je to poslední a to nejzoufalejší, co může ekonom udělat,“ nastínila opatření Miloslava Tanečková, místopředsedkyně představenstva, která odpovídá za ekonomiku.

Jedním z hlavních úkolů nového vedení KKN je dokončení a hladké zprovoznění nového pavilonu akutní medicíny. To bude ležet na bedrech Jana Raise, provozně technického ředitele. „Z prvních dojmů a nasbíraných informací mám jisté pochybnosti o systému organizace práce, který se pokusím zefektivnit. Rovněž se chci podívat na enormní rozsah outsourcingu (předání činnosti jiné firmě, která se na ni specializuje, například právní zastoupení, úklid, údržba doprava atd., pozn.red.), o jehož ekonomické výhodnosti nejsem přesvědčen,“ konstatoval.

A zablokovaná výběrová řízení a přístrojové vybavení nemocnice a magnetickou rezonanci? To bude mít na starosti Milan Trpišovský, který zodpovídá za obchodní politiku KKN, a vůbec se netajil tím, že to je pro něj noční můra.

„Naším cílem je zavést standardní obchodní procesy, které podpoří efektivní ekonomické chování nemocnice. Věříme, že se nám podaří sjednat výhodné ceny, které jsou založeny na principu cena-užitná hodnota,“ uvedl.


Komentovat článek: Ředitel KKN: Dobře už bylo...

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Ředitel KKN: Dobře už bylo...

Komentáře

další 2 komentáře
B52 cha cha  | 6. 09. 2011 13:30

Upřesňuji - odešla za Nečesaného. A nejen ona. Jeho managerská schopnost je jen jediná - rychle vyhodit všechny schopnější a chytřejší, než je sám. To bylo v Boleslavi i v Liberci a všude ho po určité době devastování nemocnic vyhodili. Kdy to bude v KV? Dávám mu odhadem tak 2 roky.

z liberce cha cha  | 6. 09. 2011 10:35

"Nové vedení KKN hodlá ctít základní zásadu, že kvalitní zaměstnanci jsou to nejcennější, co nemocnice má. " Dle této "zásady" odešla z liberecké nemocnice celá ortopedie

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné