Přejít na obsah

Ředitel krajské pobočky VZP ve Zlíně nabídl svou funkci

zpět
20.2.2007

Ředitel krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) ve Zlíně Martin Doležal chce rezignovat na funkci. O svém úmyslu již informoval ředitele VZP Pavla Horáka, potvrdila to ČTK mluvčí pojišťovny Jana Víšková...

Odchod Doležala mohly podle krajského předsedy Sdružení praktických lékařů Lubomíra Nečase vyprovokovat protesty lékařů ze Zlínského kraje, kteří od zdravotní pojišťovny požadují zvýšení měsíční platby za pacienta. Situaci to ovšem podle něj nemění.

„Odchod pana ředitele nic nevyřeší. Jsou to jen personální změny ve VZP, které na naše požadavky nereagují,“ reagoval Nečas. Zároveň podotkl, že v komunikaci s Martinem Doležalem neměli lékaři ve Zlínském kaji žádné problémy.

„Pan ředitel si s panem Doležalem sjednal kvůli tomu schůzku, která by se měla uskutečnit v nejbližších dnech. Rezignace pana Doležala není oficiální,“ řekla ČTK Víšková. Důvody, které vedly zlínského ředitele VZP k rezignaci, nezná. „To ukáže až smluvené jednání,“ podotkla.

Praktičtí lékaři žádají, aby pojišťovnou navrhovaná měsíční platba pro letošní rok 36 korun za pacienta byla o 14 korun vyšší. Loni pojišťovna platila za registrovaného pacienta 35 korun měsíčně.

Žádají i vyšší hodnotu bodu, a to 1,07 koruny namísto navrhovaných 0,92 korun. Lékaři kvůli tomu zavřeli minulou středu ordinace, protest budou opakovat 28. března.

K praktikům ze Zlínského kraje se minulý týden přidali i kolegové na jižní Moravě, v Olomouckém kraji a v kraji Vysočina.

Lékaři v českých krajích se připojili vyvěšením informačních plakátů.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Ředitel krajské pobočky VZP ve Zlíně nabídl…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné