Přejít na obsah

Ředitel kyjovské nemocnice Igor Kalix rezignoval. Neshodl se s krajem

zpět
21.11.2010
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.cultofmac.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.cultofmac.com

 

Po šesti letech odchází z vedení kyjovské nemocnice Igor Kalix. Ten ve čtvrtek rezignoval na funkci ředitele

Měl jiný názor na další směřování nemocnice než kraj. Co konkrétně Kalixovi na koncepci vadilo, ale nechtěl prozradit.

„Mohu jen potvrdit, že jsem ve čtvrtek skončil na pozici ředitele kyjovské nemocnice. Já sám jsem podal žádost na ukončení pracovního poměru. Víc bych k tomu nechtěl říkat,“ uvedl Igor Kalix. Že byly důvodem k odchodu ředitele neshody ohledně koncepce, potvrdil krajský radní Oldřich Ryšavý, jenž je pověřený oblastí zdravotnictví. „Skutečně jsme neobjevili pochybení v hospodaření kyjovské nemocnice. Kraj má prostě odlišný názor na její koncepci než pan ředitel Kalix. Jsem rád, že celou věc řešil touto cestou. Z tohoto pohledu sihovážím,“ řekl Ryšavý. Přiblížit, na jakých konkrétních věcech se neshodli, však nechtěl. „Jde o věci velmi citlivé a interní. Navzájem jsme se dohodli, že o nich nebudeme před médii mluvit,“ vysvětlil Ryšavý.

Překvapený z rezignace ředitele Kalixe byl kyjovský starosta František Lukl. „Mezi radnicí a vedením nemocnice vždy panovala vstřícnost. Měli jsme korektní vztahy. Vnímáme kyjovskou nemocnici jako nejvýznamnějšího zaměstnavatele okresu Hodonín,“ sdělil Lukl. Podle vyjádření Ryšavého chce kraj vyhlásit výběrové řízení na ředitele do konce roku. Dočasně se do křesla šéfa kyjovské nemocnice posadí krajský zmocněnec pro investice ve znojemské nemocnici Josef Pejchl.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Ředitel kyjovské nemocnice Igor Kalix…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ředitel kyjovské nemocnice Igor Kalix…

Komentáře

další 3 komentáře
co za tím je? ??  | 22. 11. 2010 08:06

řekl bych,že tři nemocnice na pětníku je vážně moc,to je neufinancovatelné,tak jedna musí padnout,resp. se asi chystá na převod do režimu LDN

marek důvody nesdělil, protože...  | 22. 11. 2010 07:38

... žádné nejsou. prostě na kraji řekli "buď pujdeš sám, nebo tě odejdeme, tak si vyber". Igor si vybral a teď se to těžko vysvětluje. Je potřeba místo pro nějakého haškova kámoše.

gogo Zvláštní  | 21. 11. 2010 11:03

Ředitel Kalix nebyl ani horší, ani lepší než ostatní ředitelé nemocnic. Co to probůh muselo být za věc, že tak den ze dne rezignoval? Jediné, co mě napadá, že kraj chce výrazně zkrouhnout finance pro Kyjovskou nemocnici a Kalix by musel chodit do práce kanálem. Tomu bych rozuměl. Jinak mě nic nenapadá.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné