Ředitel liberecké nemocnice odchází řídit zdravotnictví na kraji

Ředitel Krajské nemocnice v Liberci Jaroslav Krutský bude v následujícím čtyřletém období řídit resort zdravotnictví coby krajský radní za ODS. Vyplývá to z koaliční dohody, kterou včera podepsali představitelé ODS a ČSSD. Znamená to však, že musí „položit“ funkci v nemocnici.

Liberec –

„Jeho odstoupení očekáváme, jako další krok našich dohod, neboť ze zákona nelze řídit organizaci řízenou krajem a zroveň být zastupitelem,“ vysvětlil šéf Krajského sdružení ODS Přemysl Sobotka s tím, že zdravotnictví je jedním z důležitých resortů, o kterém se hovoří v hlavních programových cílech nové koalice.

Podle předsedy KVV ČSSD Jiřího Rudolfa bude kraj podporovat zdravotnická zařízení nikoli podle vlastnictví, ale dle prokazatelné kvality poskytované péče.

„Začínáme u pacienta,“ zdůraznil Jiří Rudolf.

Kromě toho hovoří programové prohlášení o dokončení Územního plánu LK, podpoře rozvoje cestovního ruchu, projektu Regiotram a záměrů obcí a měst, i o naplnění hesla Liberecký kraj – plnohodnotný kraj, vznikem krajské policejní správy, soudů, ČOI a dalších orgánů veřejné správy. Koalice také hodlá podporovat přípravu na MS v klasickém lyžování 2009.

Liberecký den

Ohodnoťte tento článek!