Ředitel – Máme už 700 tisíc

Titulní obrázek

Mostecká nemocnice už shromáždila od různých dárců zhruba 700 tisíc korun na nákup digitálního ultrazvuku pro své dětské oddělení. Přístroj, který stojí přes milion korun, umožní lékařům dokonalejší a bezbolestné vyšetření dětí už od novorozeneckého věku…

Zatím musejí mozky, srdce a dalších měkké orgány v břišní dutině sledovat pomocí zastaralého zařízení z 90. let minulého století, pořízený z daru Nadace Olgy Havlové.

„Stav konta nám docela utěšeně nabývá díky úžasné občanské aktivitě. To je naprosto fantastické,“ sdělil Müller. „Přiznám se, že jsem se ve svém životě ještě nesetkal s takovou masovou odezvou, která pomáhá naprosto bohulibé činnosti,“ dodal.

Příspěvky obyvatel a různých organizací jdou na darovací účet nemocnice. Podle ředitele se vše eviduje a každý týden je průběžná uzávěrka. Jednotlivé dary se pohybují v řádech od sta korun do sta tisíce korun.

„Je to báječný pocit, že po všech těch peripetiích, které jsme prožívali v poslední době, je vidět, že lidem z Mostu na nemocnici záleží,“ řekl ředitel.

Zároveň odmítl spojení iniciativy lékařů s jakoukoliv politickou stranou. „Jedná se spontánní aktivitu občanů, kterou neřídí žádná strana a žádný úřad. Iniciativa vzešla od lékařky Dernerové a primáře Biolka, kteří oslovili další lidi a vyvolali obrovskou vlnu zájmu. Případné zneužití této iniciativy politiky zásadně odmítáme,“ uvedl Müller. „Ta myšlenka je určitě výborná,“ uvedla k aktivitě náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Podle ní by se jména dárců neměla zveřejňovat, protože si to většina z nich nepřeje. Ředitel se od údajných úniků dat distancoval.

Nemocnice podle něj důvěrné informace o dárcích neposkytuje ani nezveřejňuje. Podle ředitele velký zájem obyvatel zvyšuje šance, že nemocnice ultrazvuk koupí už v brzké době.

Starý přístroj sice stále vyhovuje předpisům, ale nemá například tak velké rozlišení. Po nákupu poslouží jako rezerva.

Regionální deníky

Ředitel – Máme už 700 tisíc
Ohodnoťte tento článek!