Přejít na obsah

Ředitel: na posty primářů vypíšeme výběrová řízení

zpět
2.3.2011
jednání, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, smlouva, dohodaZdroj: www.jenniferlewishr.co.uk

jednání, smlouva, dohoda | Zdroj: www.jenniferlewishr.co.uk

 

Po odvolaném primáři Romanu Brázdilovi dojde v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) zřejmě k dalším personálním změnám. Podle generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Horáka bude na všechny funkce primářů KKN vypsáno v nejbližší době výběrové řízení.

„Současní primáři se do něj budou moci přihlásit. Buď tento post obhájí, nebo dojde ke změně,“ zdůraznil.

Podle krajských radních za ČSSD a KSČM není možné zakonzervovat tyto funkce v rámci vývoje vlastní osobnosti, což se týká především déle sloužících lékařů, a v nemocnici to poté bude fungovat tak, jak to ve firmě fungovat má. Výběrová řízení se podle Horáka budou opakovat každých pět let.

Radní Václav Larva (ČSSD) se v souvislosti s protesty proti odvolání Romana Brázdila pozastavil nad tím, kam až jde agresivita jedinců v nemocnici. „Chovají se jako po nás potopa. Kde je ta jistá vzdělanost a velkorysost lékařského stavu?“ žasl.

Roman Brázdil podle něj nemocnici před privatizací nebránil, ale byl odvolán pro nekompetentnost. Podle vedení kraje existuje v karlovarské nemocnici určitá skupina lékařů, kteří jsou za zenitem svého profesního života, ale chtějí mít právo do všeho mluvit. Pak by ale také měli přijmout zodpovědnost.

„Brázdilovo odvolání nemá nic společného s jeho politickými projevy. Ujeté je měl vždy. Změnilo se ale to, zda je schopen fungovat jako manažer,“ zdůraznil Larva.

Podle radního Jaroslava Bradáče (ČSSD) lékař Brázdil manažersky selhal. „Kraj se snaží v krajské nemocnici zlepšit péči a zavést pořádek. A jsme napadáni za všechny hříchy světa. Ano, ve statutárních orgánech KKN jsou politici, ale to bylo proto, že dva roky, po které zde byli odborníci, jsme neměli ředitele a nemocnice byla rozvrácena. Tohle bylo řešení. Museli jsme mít přímou vazbu. Až to dáme do pořádku, odejdeme,“ zdůraznil radní.


Klíčová slova

Autoři

Ivana Kalinová, Regionálníd deník

Komentovat článek: Ředitel: na posty primářů vypíšeme výběrová…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ředitel: na posty primářů vypíšeme výběrová…

Komentáře

další 4 komentáře
čerstvý vánek smutek na mou duši šáh  | 3. 03. 2011 20:02

je třeba v karlovarském kraji.Vymést Brázdily, Žáky a jim podobné, aby dali konečně prostor novým.Oni totiž nedaj nikdy pokoj, dokud nebudou vládnout sami.A to pak něco všichni uvidíte.Mrtvoly na ARO, které se panu primáři nelíbí,tak neléčí, odborník.

quaaak! smutek na mou duši šáh  | 2. 03. 2011 23:41

nechtěl jsem tomu věřit, kldyž jem dnes ráno v rozhlerse slyšel něco o odvolání Romana Brázdila. Nepřemýšlel jsem o tom, nedovedl jsem si podobný nesmysl vůbec představit. Bohužel. měl jsem.... Jestli budeme kompetenci primaře posuzovat podle toho, zda podporuje píchání na oddělení pravidelně na začátku a na konci pracovní doby...tomu nerozumím. Ale co čekat od vedení kraje ve složení KSČSSD, jejímž napovídačem a vrchním exorcistou je Larva. Očekávám na názory proklamované vedením karlovarkého kraje reakci ČLK - myslím, že by měla k tomu co říci. Co si slibujete od střídání primařů po 5 letech? Copak za 5 let se dá vybudovat koncepce oddělení???!!! Za tři roky sotva specifiku konkretního oddělení ppozná - pokud ovšem to nebude předem připravená krysa z řad dosavadních lékařů, kterého si političtí zmr.di připravili, aby uváděl v praxi jejich myšlenkové exkrementy - to ale s rozvojem lékařského oboru ku prospěchu pacientů nic súolečného. A jak znám R.Brázdila, o to mu vždy šlo. O tom ale nemůže mít Novotného banda a larva vůbec ponětí. Chtěl jsem z toho jít zvracet, ale zjitil jsem, že mám oči plné slz- To je situace vedoucí k pocitu bezmoci, kterou jsme tady v české kotlině už jednou dlouho zažívali. Příčinou mého smutku je asi už příliš příliš dlouhá doba, co ve zdravotnictví pracuji. O mé karieře už jednou rozhodoval absolvent VUMLu a členové lidových milicí. Jediný rozdíl je v počtu politických stran v modrooranžovorudé nároní frontě a v kriteriích, které vedou svině ke korytu. Bůh mne chraň před modelem zdravotnictví, který čiší z nenasytného chřtánu karlovarkých politiků.

troublemaker pořádek  | 2. 03. 2011 10:45

pořádek v nemocnici si musí udělat především ředitel a ne nějací plitici, kteří nemají žádnou zodpovědnost a pokud ji mají, tak ji mají dobře pojištěnou ( míním tím členy představenstva) přes KKN. Oni neodejdou, oni budou odejiti v dalších volbách. Na pořádek si najali a dobře zaplatili přece krizového manažera. Bohužel on to není krizový manažer, ale dobře zaplacený poskok představenstva, který slepě poslouchá jejich příkazy. Jak chce zajistit opakování VŘ na primariáty každých 5 let ? když sám padá a končí s radním Larvou. to jsou jen bláboly

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné