Přejít na obsah

Ředitel největší zaměstnanecké pojišťovny končí ve funkci

zpět
27.8.2015
Jaromír Gajdáček.
zvětšitJaromír Gajdáček.
Autor: archiv

Jaromír Gajdáček. | Autor: archiv

 

Ředitel největší zaměstnanecké Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) Jaromír Gajdáček z vlastního rozhodnutí k 1. říjnu končí. ČTK to sdělila mluvčí pojišťovny Hana Kadečková. Rozhodnutí učinil Gajdáček podle ní po vzájemné dohodě s předsedou správní rady, a to v souvislosti s koncem svého druhého funkčního období.

Další uplatnění bude prý mít mimo zdravotnictví. Do jmenování nového ředitele povede pojišťovnu Gajdáčkův statutární zástupce David Kostka. ZPMV má zhruba 1,26 milionu klientů.

Šestapadesátiletý Gajdáček pracoval v pojišťovně od roku 2008. Předtím byl 11 let výkonným ředitelem Svazu zdravotních pojišťoven ČR, kde nyní zastává funkci prezidenta. Je také viceprezidentem Unie zaměstnavatelských svazů.

„Říká se, že v nejlepším se má přestat. Pojišťovnu předám v dobré kondici, prosperující a s přibývajícím počtem klientů. Po 17 letech práce v hornictví a dalších 17 letech ve zdravotnictví se ve třetí třetině své profesní dráhy chci věnovat novým projektům a aktivitám v zahraničí,“ komentoval své rozhodnutí Gajdáček.

Mluvčí doplnila, že na zářijovém zasedání správní rada oznámí, zda jmenuje nového generálního ředitele, či vyhlásí výběrové řízení na tento post.


Komentovat článek: Ředitel největší zaměstnanecké pojišťovny končí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné