Ředitel nemocnice v M. Boleslavi podal trestní oznámení na Ratha

Ředitel Oblastní nemocnice Mladá Boleslav Raduan Nwelati dnes podal trestní oznámení na ministra zdravotnictví Davida Ratha. Domnívá se, že ministr se v nedělním diskusním pořadu televize Nova Sedmička dopustil pomluvy. Oznámilo to vedení nemocnice…

MLADÁ BOLESLAV-

Rath v diskusi se stínovým ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem podle Nwelatiho mimo jiné na adresu mladoboleslavské oblastní nemocnice řekl, že Nwelati nepožádal o uzavření (provizorní) smlouvy s VZP, protože mu to přikázala ODS, jejímž je ředitel členem. „Výroky a tvrzení ministra Ratha jsou naprosto neopodstatněné a nezakládají se na pravdě.

Vážně poškozují moji dobrou pověst, dobré jméno naší nemocnice i její důvěryhodnost u pacientů“, prohlásil Nwelati.

Politici a představitelé krajských nemocnic ve Středočeském kraji v posledních dnech řeší s ministerstvem zdravotnictví budoucnost úhrady péče ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Oblastní nemocnice v Benešově, Mladé Boleslavi, Kladně a Kolíně nemají s VZP od začátku roku smlouvy, a ta jim tak může proplácet jen akutní péči. Nemocnice léčí zatím v plné šíři a kraj jim zřejmě na další péči půjčí. Pokud nemocnice uspějí ve výběrovém řízení, vyjdou z něj jako držitelé standardních smluv s VZP.

Proti Rathovým výrokům se brání i další politici či přívrženci ODS. Jde například o senátora Tomáše Julínka (ODS), který podle Ratha napsal svou zdravotnickou knihu za peníze VZP.

Senátor žádá po Rathovi omluvu a 650.000 korun. Ze stejného důvodu žádá nezávislý expert Pavel Hroboň půl milionu korun. Místopředseda Evropského

parlamentu Miroslav Ouzký (ODS) chce zažalovat Ratha za jeho slova o projektu internetových zdravotních knížek IZIP. Omluvu a 250.000 korun žádá po Rathovi i středočeský hejtman Petr Bendl.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!