Ředitel strakonické nemocnice přemlouval náměstka ministryně

Nejpozději od začátku příštího roku by chtělo vedení nemocnice spustit provoz lůžkové části Krizového centra pro děti a rodinu Jihočeského kraje. Podobné zařízení v regionu neexistuje. K zahájení provozu ale nemocnice potřebuje pomoc kraje jako zřizovatele…

Strakonice – Nejpozději od začátku příštího roku by chtělo vedení nemocnice spustit provoz lůžkové části Krizového centra pro děti a rodinu Jihočeského kraje. Podobné zařízení v regionu neexistuje.

„K tomu potřebujeme jak pomoc kraje jako zřizovatele nemocnice, tak ministerstva zdravotnictví,“ řekl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Celé dopoledne se proto snažil přesvědčit náměstka ministryně zdravotnictví Dalibora Štamberu, který do Strakonic včera přijel, že aktivita ministerstva je nutná.

„Chápu oprávněnost vašich požadavků, ale kdybych teď něco slíbil, nebylo by to fér. Udělám vše, abychom mohli strakonické nemocnici pomoci,“ řekl Štambera.

Velkou roli v celém záměru hraje kraj, který za vedením nemocnice stojí. „V součané době je to velice potřebné zařízení a věříme, že k jeho vzniku dojde,“ vyjádřil se náměstek jihočeského hejtmana Vladimír Pavelka.

Pokud by ke spuštění centra došlo, pracovalo by v něm zpočátku sedm sester, později i lékaři a další odborný personál, který by tvořili zaměstnanci nemocnice. Někteří z nich jsou ohroženi ztrátou zaměstnání při snižování personálu nemocnice.

Českobudějovické listy, PETR ŠKOTKO

Ohodnoťte tento článek!