Ředitel třebíčské nemocnice odchází z funkce

Titulní obrázek

Po více než pěti letech odejde v polovině července ředitel třebíčské nemocnice Petr Mayer ze své funkce.
Kraj Vysočina, jenž je zřizovatelem zařízení, vypíše co nejdříve výběrové řízení. Funkce by měla být obsazena k 1. říjnu letošního roku…

Od 15. července povede nemocnici, neblaze proslulou hlavně záměnou novorozenců, statutární zástupce nynějšího ředitele, náměstek pro lékařskou péči Leoš Novotný. Informoval o tom hejtman Jiří Běhounek.

Mayer podle Běhounka zdůvodnil svůj odchod hledáním nových výzev po splnění plánované mise a získáním akreditace. Třebíčská nemocnice splnila akreditační podmínky minulý týden jako poslední z pěti nemocnic v kraji. Podle Běhounka se Mayer uspokojivě vyrovnal s ekonomickou stabilizací nemocnice, nešťastná záměna novorozenců však vnesla do zařízení atmosféru neklidu a nejistoty.

„Hlavně po několika soudních sporech Mayer čelil podobně jako vedení kraje velkým tlakům, jeho rozhodnutí proto respektuji,“ řekl Běhounek. Kraj Vysočina zároveň také vypíše konkurz na ředitele krajské zdravotnické záchranné služby.

Vedením krajských záchranářů je po odchodu bývalého ředitele Lukáše Kettnera do čela krajského odboru zdravotnictví zatím pověřena Vladislava Filová. Nový ředitel by se měl ujmout funkce rovněž od 1. října.

Právo

Ředitel třebíčské nemocnice odchází z funkce
Ohodnoťte tento článek!