Ředitel třinecké nemocnice kvůli sporům rezignoval

Ředitel Nemocnice Třinec Jiří Kajzar odevzdal rezignační dopis a k poslednímu únoru ze zařízení odchází. Podle něj proto, že krajský úřad a ministerstvo vedou mezi sebou válku, v níž nemůže nemocnici řídit…

Náměstek hejtmana Jiří Veverka ( ODS) naopak tvrdí, že Kajzar se stavěl proti některým krokům krajského úřadu a chtěl zachovat své dominantní postavení.

Třinec Z postu ředitele třinecké nemocnice odchází po roce a půl Jiří Kajzar. Tvrdí, že ho k tomu donutily poměry ve zdravotnictví. “ Kraj a ministerstvo zdravotnictví mezi sebou v podstatě vedou válku a my jsme uprostřed bitevní linie. V současné situaci se špitál řídit nedá. Vydaná nařízení není možné plnit tak, aby byl rozvoj nemocnice trvale udržitelný,“ uvedl Kajzar.

Stěžuje si na to, že vláda zdravotníkům schválila vyšší platy, ale na rozdíl od policistů nebo hasičů na ně nedá peníze. “ To je naprosto neřešitelná situace,“ poznamenal Kajzar.

“ To jeho vyjádření mě překvapilo,“ reagoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Jiří Veverka ( ODS). Podle něj jsou za Kajzarovým odchodem úplně jiné důvody. “ Ty úkoly byly docela náročné, a on se s nimi neztotožňoval.

Nesouhlasil například s převodem na akciové společnosti nebo s tím, aby kraj důrazněji než dosud zasahoval do řízení nemocnice,“ prohlásil Veverka. Myslí si, že Kajzar chtěl zakonzervovat stav, kdy má ředitel špitálu dominantní úlohu.

“ Bylo fér, že odešel, než aby některé věci sabotoval,“ dodal Veverka. “ To já nehodlám vůbec komentovat,“ řekl Kajzar. “ Nejsem proti převodu na akciové společnosti, ale ne v této atmosféře. Já nechci nic zachovat, já to dominantní postavení jako předseda představenstva mám,“ uvedl odcházející ředitel. Připomenul, že od loňska existuje společnost Třinecká nemocnice, která má špitál převzít a provozovat, firma ale nyní žádnou činnost nevykonává.

MAREK CHOLEWA, Deníky Bohemia

Ohodnoťte tento článek!