Přejít na obsah

Ředitel VZP k IZIPu: Mohl jsem radu o obchodu se Švýcary informovat dřív

zpět
7.10.2011
Pavel Horák
zvětšitPavel HorákZdroj: VZP

Pavel Horák | Zdroj: VZP

 

Ředitel VZP se snaží přesvědčit členy dozorčí a správní rady, že kolem elektronických zdravotnických knížek se neděje nic podezřelého. Navíc je prý možné obchod mezi pojišťovnou a švýcarskou firmou ještě stopnout.

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák ve čtvrtek rozeslal členům správní a dozorčí rady VZP dopis. Chce je uklidnit, že se kolem elektronických knížek nic neděje. Ve dvoustránkovém dopisu o IZIPu připouští jen jednu chybu – o tom, že pojišťovna akcie nakupovala přes švýcarskou firmu, měl prý promluvit sám už dřív.

„Chápu, že jako členové správní a dozorčí rady byste pak byli v mnohem komfortnější situaci při dotazech novinářů,“ vysvětluje Horák v textu, který má server IHNED.cz a HN k dispozici. Poslanci ani lidé z ministerstva totiž až dosud neměli o pozadí transakce akcií elektronických knížek žádné informace. Zpráva o tom, že je VZP nakupovala přes švýcarskou firmu bez telefonu a webových stránek, s níž v pondělí přišla Česká televize, je tak zaskočila.

Horák v dopise informoval členy správní a dozorčí rady pojišťovny o tom, že v případě, že nedojde k vyzvednutí akcií 46 procent akcií z úschovny, je smlouva mezi pojišťovnou a švýcarskou společností po 90 dnech neplatná.

Celý článek si můžete přečíst na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Mužíková, Hospodářské noviny

Komentovat článek: Ředitel VZP k IZIPu: Mohl jsem radu o obchodu…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ředitel VZP k IZIPu: Mohl jsem radu o obchodu…

Komentáře

další 3 komentáře
lékař izip  | 9. 10. 2011 17:24

Je nutné neustále opakovat: VZP má dostatek informací k zefektivnění vynákládáných prostředků na zdravotní péči i bez IZIPU !!!! .Ale prakticky je vůbec nevyužívá.O pacienty a úsporu peněz v žádném případě nejde.Jedná se o čistý tunel..

kkk co dělala správní rada?  | 9. 10. 2011 12:17

cituji, nenadávám: Blbeček - pitomeček - blbeček - pitomeček. Akorát tam vzadu, tam je výjimka - tam jsou dva blbečci vedle sebe. Když tohle psali, jako by Smoljak se Svěrákem už znali správní radu VZP...

98 A proč by to dělal?  | 8. 10. 2011 16:19

Kdo by veřejně o své vůli mluvil o takové velekrádeži zdravotní daně. Jak řekl v televizi:"Neptali se, tak jsem nic neříkal."

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné