Ředitel zadlužené strakonické nemocnice odchází z funkce

Ředitel nemocnice ve Strakonicích Vladimír Hanáček odchází z funkce. Prozatím jej nahradí dosavadní náměstek pro léčebnou péči Tomáš Fiala. Odchod souvisí i s nastartovanými změnami, které jsou důsledkem velkého zadlužení nemocnice…

z minulých let.

Nemám na to síly, říká Hanáček

„Necítím se být dost silný, abych vedl dále ty změny, je pro to třeba čerstvé síly,“ zdůvodnil svou žádost o uvolnění z funkce Hanáček. Dodal, že se cítí unaven.

Jihočeští radní na dnešním zasedání Hanáčkově žádosti vyhověli a z funkce jej odvolali. Současně si vyslechli závěry ekonomické studie hospodaření strakonické a táborské nemocnice.

Dluh: téměř 90 milionů korun

Podle zástupce jihočeského hejtmana Vladimíra Pavelky činí kumulovaná ztráta strakonické nemocnice k 1. březnu 87 milionů korun. Kolem 50 milionů dlužila navíc nemocnice svým dodavatelům po lhůtě splatnosti.

Vloni dokonce dva dodavatelé léků odmítli nemocnici poskytovat léčiva na faktury a požadovali pouze platbu v hotovosti.

Ačkoli se hospodaření nemocnice v prvních měsících letošního roku zlepšilo, podle Pavelky budou zřejmě personální změny pokračovat.

„Vidím, že tam byly významné nedostatky v řízení na ekonomickém úseku, nový ředitel se bude muset situací zabývat,“ naznačil Pavelka další směr.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!