Ředitel Zelníček odchází, už tento týden má nastoupit nový

Současného ředitele Úrazové nemocnice Brno Petra Zelníčka má vystřídat už tento týden Miloš Janeček, který zvítězil ve výběrovém řízení na ředitele brněnské Úrazové nemocnice. Petr Zelníček zařízení vedl 15 let. Byl to nejstarší a nejdéle sloužící ředitel nemocnice v Brně a zřejmě i v Česku…

BRNO – Získat nové prostory pro ambulance a jednodenní chirurgii je jedním z hlavních cílů Miloše Janečka, který zvítězil ve výběrovém řízení na ředitele brněnské Úrazové nemocnice.

Dosavadní náměstek nemocnice Janeček by měl vystřídat současného ředitele Petra Zelníčka, jenž zařízení vedl 15 let. „Musí se pokračovat směrem, který nastoupil současný ředitel,“ řekl Janeček.

Nový ředitel bude jmenován ve středu s účinností od 5. května, řekl Václav Šebor z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví. Následně bude odvolán současný ředitel Zelníček, dodal. Ministerstvo odmítlo uvést, kolik zájemců se do výběrového řízení zapojilo.

Potřeba rozšíření ambulancí vychází podle Janečka ze stále rostoucího množství úrazů. Vhodnou budovou pro tyto účely je nemocnice Koliště, kterou chtěl získat už Zelníček.

„V tomto hodlám pokračovat,“ řekl Janeček. Nemocnice Koliště je součástí

areálu Úrazové nemocnice, právo hospodařit v ní ale nyní má Fakultní nemocnice u sv. Anny. Značně zchátralý objekt využívají částečně obě nemocnice, zejména jako skladové prostory.

Drobné změny nevyloučil Janeček v organizaci práce nemocnice. Posílit chce význam kliniky traumatologie. Vypsat asi bude muset výběrové řízení na funkci náměstka, kterou sám opustí. Uvolní se také místa některých primářů, kteří odcházejí do důchodu.

Do důchodu odejde také sedmašedesátiletý Zelníček, který byl nejstarším a nejdéle sloužícím ředitelem nemocnice v Brně a zřejmě i v Česku.

Výběrového řízení na obsazení jeho místa, které nedávno vypsala ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (ČSSD), se neúčastnil, ačkoli ho k tomu ministryně vyzvala.

Ústav loni hospodařil s vyrovnaným rozpočtem, 60 tisíc pacientů prošlo jeho ambulancemi a 7000 lidí zde bylo hospitalizováno.

Jedním z pacientů Zelníčkova lékařského týmu byl i ministr zahraničí Cyril Svoboda, jenž se v nemocnici podrobil operaci páteře po autonehodě u Vyškova.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!