Ředitelem VZP má být Horák

Ministr zdravotnictví David Rath dnes navrhne vládě, aby se generálním ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) stal doktor Pavel Horák, současný ředitel Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze na Karlově náměstí. Právu se podařilo získat tuto informaci z kruhů blízkých vládě…

Vládě to ve středu navrhne ministr David Rath

Pokud vláda bude s návrhem na Horáka souhlasit, bude rozhodovat Sněmovna. Ta totiž na návrh vlády ředitele VZP volí. Mohlo by se tak stát už na nadcházející schůzi Poslanecké sněmovny, která začíná v úterý po Velikonocích. Horák by vystřídal ve funkci současného ředitele VZP Josefa Čekala.

Ředitel VFN Pavel Horák včera seznámil novináře s hospodařením své nemocnice, kterou řídí třetí rok. Jestliže v roce 2003 nemocnice měla 475 miliónů korun dluhů, po nástupu Horáka v závěru roku 2003 byla přijata opatření, která vedla k zásadnímu obratu v hospodaření nemocnice. Už v roce 2004 nemocnice dosáhla zisku 43 miliónů korun a loni 3,6 miliónu korun.

Pomohla k tomu změna v účetnictví, snížení nedobytných pohledávek, ale i dohoda s odbory o nezvyšování platů. Zvýšil se i objem vykázané péče zdravotním pojišťovnám, podařilo se dohodnout nižší ceny s dodavateli. Nemocnice snížila své závazky vůči dodavatelům po lhůtě splatnosti z 12 na současných osm měsíců a hodlá v tom pokračovat.

Právo

Ohodnoťte tento článek!