Přejít na obsah

Řediteli havířovské nemocnice snížili krajští radní osobní příplatek

zpět
2.11.2006

Výrazně snížit osobní příplatek řediteli havířovské nemocnice Juraji Chomiči se včera rozhodli krajští radní. Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě poslal do tohoto zařízení dvě kontroly...

Ostrava/ Havířov - které měly prověřit například úroveň vedení zdravotnické dokumentace, nebo hospodaření s veřejnými prostředky.

Kontroly byly zaměřeny především na oblast personalistiky, správy majetku, zadávání veřejných zakázek a čerpání investičních dotací. “ Odbor kontroly odhalil především nedůslednou evidenci pracovní doby a neuvedení rozsahu pracovní doby v dohodách o pracovní činnosti, dále nedostatky v dlouhodobé správě majetku, a tím i nepřesné výsledky účetní uzávěrky v prvním pololetí letošního roku. Formální nedostatky se objevily také ve vedení dokumentace k veřejným zakázkám,“ upřesnila včera mluvčí krajského úřadu Šárka Swiderová. Dodala, že kontrola úrovně vedení zdravotnické dokumentace proběhla na odděleních urologie, interna, chirurgie, neurologie, anesteziologickoresuscitačním a na gynekologickoporodnickém oddělení nemocnice, kde byly zjištěny například některé nečitelné záznamy.

“ V oblasti personálního vybavení nemocnice splňuje požadavky na minimální personální vybavení stanovené příslušnou vyhláškou,“ dodala mluvčí. Juraj Chomič byl včera touto informací evidentně zaskočen. “ Nic o tomto opatření nevím. Výsledky kontrol jsem obdržel koncem září a nic závažného jsem v nich neshledal. Proto mě překvapuje, proč mě radní potrestali snížením osobního příplatku,“ reagoval včera překvapeně Chomič.

Moravskoslezský deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Moravskoslezský deník

Komentovat článek: Řediteli havířovské nemocnice snížili krajští…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné