Přejít na obsah

Ředitelka FN Plzeň: Šetříme i díky výběrovým řízením

zpět
7.2.2007

Mnohé z fakultních nemocnic hospodařily loni opět se ztrátou. V kladných číslech naopak skončila například fakultní nemocnice v Plzni, která vykázala 25 milionový zisk. Jakým způsobem toho nemocnice dosáhla? Čtěte rozhovor s ředitelkou Jaroslavou Kunovou...

Mnohé z fakultních nemocnic, které dostaly loni od státu 1,8 miliardy korun, hospodařily loni opět se ztrátou. V kladných číslech naopak skončily FN Motol, Fakultní nemocnice v Hradci Králové, v Ostravě a v Brně. Vůbec nejlépe je na tom Fakultní nemocnice v Plzni, která vykázala 25 milionový zisk. Jakým způsobem toho nemocnice dosáhla? Na dotazy Zdraví.Euro.cz odpovídá ředitelka Fakultní nemocnice v Plzni Jaroslava Kunová…

Zatímco většina fakultních nemocnic v zemi skončila v milionových ztrátách, vaše nemocnice naopak vykázala 25 milionový zisk. Jak jste toho dosáhli?

Bez týmu kvalitních spolupracovníků by naše nemocnice tak dobrého výsledku nemohla dosáhnout. Dalším faktorem, který příznivě ovlivnil dlouhodobě dobré výsledky našeho hospodaření, je fakt, že Plzeňský kraj disponuje relativně řídkou sítí lůžkových zdravotnických zařízení a zdravotní péče v mnoha oborech je poskytována pouze ve FN Plzeň. Pacienti proto naši nemocnici vždy vyhledávali, což s sebou samozřejmě přineslo i finanční prostředky, které se pak promítly i do výše paušální platby, kterou dostáváme od jednotlivých zdravotních pojišťoven. Lepších výsledků našeho hospodaření dosahujeme také díky centralizací nákupů léků, spotřebního zdravotnického materiálu a dalších komodit s využitím výsledků nejrůznějších poptávkových či výběrových řízení. K dispozici máme též velmi kvalitní informační systém, který nám umožňuje zpětnou kontrolu. Velký důraz klademe též na motivaci jednotlivých pracovníků odpovědných za hospodaření, kteří jsou hodnoceni na základě předem stanovených pravidel.

Stále ale nechápu, čím se právě vaše nemocnice tak odlišuje od hospodaření ostatních nemocnic, které skončily v milionových ztrátách…

Nevím, jestli ostatní nemocnice mají takové množství výběrových řízení, jaké máme my. U nás se tato metoda výběru pro nákup zboží i služeb provádí jako prioritní a díky tomu můžeme opravdu výrazně ušetřit.

Snižovali jste náklady na léky?

Náklady na léky se nám podařilo snížit bez dopadu na pacienty, tj. snížením nákladů na jejich nákup či důrazem na dodržování pozitivního listu ze strany našich lékařů.

Šetřili jste na nákladech na personální vybavení nemocnice – propouštěli jste některé zaměstnance?

Určitě jsme neušetřili proto, že bychom propouštěli zaměstnance. Žádné snižování personálních stavů u nás neproběhlo. Máme díky takzvané systemizaci pracovních míst nastaveno potřebné množství personálu, takže rezervy v personální oblasti již nemáme. Celý systém sledování počtu pracovníků na jednotlivých pozicích je podporován novým software.

Nemocnice, které skončily ve ztrátě, uvedly, že měly mimo jiné velké výdaje na rekonstrukce budov, na pořizování nových přístrojů a podobně. Vy jste podobné výdaje neměli?

Všechny nemocnice mají investice. Také my samozřejmě průběžně rekonstruujeme budovy a obnovujeme zdravotnickou i jinou techniku. Za loňský rok jsme investovali 230 milionů z vlastních zdrojů. Díky dobrým výsledkům hospodaření jsme si mohli pořídit opravdu špičkové přístroje (např. PET/CT) a nabídnout tak našim pacientům nejmodernější metody diagnostiky a léčby. Velký důraz klademe na využitelnost jednotlivých přístrojů, kterou jsme schopni sledovat právě díky již výše zmiňovanému propracovanému informačnímu systému.

Dostanete vy osobně za tyto výsledky nemocnice nějakou odměnu? Jste nějak osobně finančně motivována své nemocnici ušetřit?

Hnacím motorem mého úsilí o vyrovnané hospodaření nemocnice rozhodně není osobní prospěch. Je však zřejmé, že ocenění výsledků vlastní práce potěší každého, tedy i mě.

Neobáváte se, že letos budou kvůli platnosti nového zákoníku práce výdaje nemocnice mnohem vyšší? Jak bude tento problém řešit vaše nemocnice?

Osobně mě mrzí, že nový zákoník práce byl ze strany některých profesních organizací (např. LOK) uchopen jako prostředek k prosazení zvýšení platů lékařů. Tomuto jistě legitimnímu požadavku však musí nejprve předcházet provedení systémových opatření, které zefektivní systém financování zdravotní péče, jako je např. zavedení motivačních poplatků zamezujících zneužívání systému zdravotního pojištění či redukce počtu akutních lůžek (v tomto případě je však třeba přikročit k uzavření celých oddělení či nemocnic). Dalším velkým problémem, který se ukázal v souvislosti s aplikací nového zákoníku práce, je nedostatek erudovaných lékařů na trhu práce. I řešení tohoto problému je však běh na dlouhou trať a bezpochyby s sebou přinese i nutnost zavést systémové změny do celého systému vzdělávání lékařů.

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Ředitelka FN Plzeň: Šetříme i díky výběrovým…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ředitelka FN Plzeň: Šetříme i díky výběrovým…

Komentáře

dalších 14 komentářů
ekonom ve zdravotnic Re:Re:Re:velmi podivné  | 10. 02. 2007 16:12

Magistr zase všechno popletl. Nevím, kde přišel k tomu nesmyslu, že státní fakultní nemocnice neodepisuje majetek, a že má tedy nižší náklady o odpisy. Magistr právě prokázal, že vůbec nezná účetní předpisy pro příspěvkové organizace, kterými státní fakultní nemocnice jsou. Takže pravda je taková, že odpisy jsou účetními náklady fakultních nemocnic, a není jich málo. A pak ještě druhý nesmysl magistra. Fakultní nemocnice, stejně jako ostatní nemocnice, již od roku 1997 nejsou placeny klasickým výkonovým systémem, tedy podle počtu bodů, ale paušálními platbami. Takže tvrdit, že FN má odlišně jinou hodnotu bodu než ostatní, je velice odvážné a neprokazatelné.

magistr Re:Re:velmi podivné  | 8. 02. 2007 17:52

Vysvetleni tak skveleho hospodareni je velice jednoduche. Svym zpusobem je to hra cisel. FN jako instituce, rizena statem,neuctuje odpisy jako nakladovou polozku, jako kazdy jiny smrtelnik.Kdyz neuctuje, znamena to ze odpisy nema v nakladech. Kdyby redaktor zeptal pani reditelky kolik cini odpisy majetku hned by bylo jasne i jaky je hospodarsky vysledek. Kdyby odpisy kuprikladu cinily 100 mln., pak hosp.vysledek je +35 mln. - 100 mln.= - 65 mln. A hned je ze zisku ztrata. Bohuzel takova je pravda.A je toho daleko vic, co pani reditelka nerekla. Napriklad, ze pro FN existuje jine ohodnoceni vykonu, nez pro ostatni nemocnice. atd

Ing. Jan Novák Hospodaření a politikaření  | 8. 02. 2007 16:00

Není úplně náhoda, že se v médiích objeví rozhovory o tom jak, hospodaří dobře či špatně nemocnice. Minulý týden se objevila zpráva o tom, jak FN Olomouc, konkrétně Vomáčka hospodaří v kladných číslech. FN Hradec Králové, ta byla vždy vzore, je rovněž v plusu, ale na druhé straně je kritizována za výběrová řízení včetně pokut. A nyní se objeví Kunová, jaký má vyrovnané hospodaření. Nemají tihle ředitelé náhodou strach, že by mohli skončit jejich slavné ředitelování ? A proto sami sebe začnou chválit, jak jsou dobří manažeři ? Šnajdr z MZ nedávno prohlásil, že se budou ředitelé odvolávat. Možná, že je tedy lepší předem "křičet" jak jsem schopný, protože "schopného" ředitele bude MZ těžko obhajovat, proč ho odvolali. Něco na tom si bude, že ředitelko Kunová a řediteli Vomáčko ?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné