Přejít na obsah

Ředitelům nemocnic se hlásí noví lékaři

zpět
4.1.2011
lékař, stetoskop, zdravotnictví
zvětšitlékař, stetoskop, zdravotnictvíZdroj: www.boothelastik.org

lékař, stetoskop, zdravotnictví | Zdroj: www.boothelastik.org

 

Když vedení kladenské nemocnice před pár dny rozlepilo obálky s hromadnými výpověďmi, vypadalo to děsivě - na klíčovém anesteziologicko-resuscitačním oddělení měli zbýt ze čtrnácti lékařů čtyři.

Dnes to vypadá, že odborářská akce „Děkujeme, odcházíme“ v praxi omezí provoz méně, než se zdálo.

Stávající anesteziologové totiž ještě ani neodešli a na jejich místa se už daří shánět nové. Jejich tým by měl nastoupit během února. „Je to složité a jde to pomalu, ale pracujeme na tom, abychom udrželi nynější provoz. A to na všech odděleních. Teď jsem kvůli tomu měl schůzku s primariátem,“ potvrdil včera HN náměstek nemocnice v Kladně Vladimír Lemon.

Právě na primáře teď ředitelé nemocnic spoléhají nejvíce. „Když o někom vědí, mohou ho doporučit. Když má někdo zájem, tak cesta k nám je otevřená. Například primář na ARO už si jednoho anesteziologa sehnal,“ popisuje náměstek kolínské nemocnice Pavel Hoffman.

To, že by se mohli lékaři začít přesouvat z jednoho města do druhého, předpokládá i hejtman Středočeského kraje David Rath. „Někteří Pražáci pracují v Kladně, tamní doktoři zase v Praze. Umím si představit, že mezi nimi dojde k výměně,“ přibližuje.

Lékaři se však začínají hlásit na uvolněná místa i na Vysočině. Například v nemocnici v Třebíči se jen za včerejšek ozvali tři. „To jsem tady za celý rok nezažil,“ říká ředitel Leoš Dostál.

Celý článek si můžete přečíst na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Mužíková, Hospodářské noviny

Komentovat článek: Ředitelům nemocnic se hlásí noví lékaři

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ředitelům nemocnic se hlásí noví lékaři

Komentáře

dalších 11 komentářů
Hawkie Normálně si z nás dělají srandu  | 4. 01. 2011 18:42

Moje řeč, kolego. Naopak, stávkokaze do důsledků sežeru po první chybě, a že jich ve zprávách z nemocnic je po čertech hodně. A stojí mě kva hodně práce se ubránit KORKu a REGKu

Dr. R. Jelínek Normálně si z nás dělají srandu  | 4. 01. 2011 18:04

Já jako AS si nemůžu dovolit dělat stávkokaze. Pracuji vedele velkého špitálu, kde dalo výpověď přes 50 doktorů. Představa, že bych tam v březnu vlítl a začal makat za ně je absolutně zcestná. Jednak mám svoji ambulanci a ta mě živí, ale hlavně by mi to pak kolegové později dali pěkně vyžrat, protože i když jsem "sám", tak přesto jsem odkázán na spolupráci s kolegy ve špitále. Druhá možnost, makat u sebe na plný plyn, a tím suplovat nemocniční ambulanci je ještě horší, stoupne mi KORKO a REGKO a pak budu platit pokuty. Prostě teď začíná hra na nervy a bohužel managoři mají v psychologickém nátlaku dost silné argumenty. Při tom stačí, když odejde 5 anestesiologů a klekne celý špitál. Co je teď nutné aby LOK dělal, upřesňovat bláboly podplacených novinářů a vyvracet lži některých ředitelů. Ono totiž nezáleží ani tak na absolutním počtu doktorů, ale rozhodující je jejich skladba.

Hawkie Normálně si z nás dělají srandu  | 4. 01. 2011 15:13

NO, stát je teď v protiútoku, z hlediska možných vyhlídek vidím, že část nemocničních managorů z fakultek se angažuje výrazně (a z toho, co psal Chall, i za hranicí práva), část si hraje na mrtvé brouky (ti asi poněkud sympatizují, ale nechtějí být odejiti). Ticho po pěšině je od Pirků a jim podobných zm/rdů. Rozhodne, jak si budou vést klíčoví specialisti a jak LOK dokáže vysvětlit, že před nemocnicí nejsou zástupy lékařů lačných pracovat zrovna tam. A taky kolik lidí bude ochotno měsíc zůstat doma, aby třeba transplantační chirurgové mohli odsloužit ne 130, ale 390 přesčasových hodin v měsíci, máte pravdu, pane primáři.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné