Ředitelům nemocnic se hlásí noví lékaři

lékař, stetoskop, zdravotnictví

Když vedení kladenské nemocnice před pár dny rozlepilo obálky s hromadnými výpověďmi, vypadalo to děsivě – na klíčovém anesteziologicko-resuscitačním oddělení měli zbýt ze čtrnácti lékařů čtyři.

Dnes to vypadá, že odborářská akce „Děkujeme, odcházíme“ v praxi omezí provoz méně, než se zdálo.

Stávající anesteziologové totiž ještě ani neodešli a na jejich místa se už daří shánět nové. Jejich tým by měl nastoupit během února. „Je to složité a jde to pomalu, ale pracujeme na tom, abychom udrželi nynější provoz. A to na všech odděleních. Teď jsem kvůli tomu měl schůzku s primariátem,“ potvrdil včera HN náměstek nemocnice v Kladně Vladimír Lemon.

Právě na primáře teď ředitelé nemocnic spoléhají nejvíce. „Když o někom vědí, mohou ho doporučit. Když má někdo zájem, tak cesta k nám je otevřená. Například primář na ARO už si jednoho anesteziologa sehnal,“ popisuje náměstek kolínské nemocnice Pavel Hoffman.

To, že by se mohli lékaři začít přesouvat z jednoho města do druhého, předpokládá i hejtman Středočeského kraje David Rath. „Někteří Pražáci pracují v Kladně, tamní doktoři zase v Praze. Umím si představit, že mezi nimi dojde k výměně,“ přibližuje.

Lékaři se však začínají hlásit na uvolněná místa i na Vysočině. Například v nemocnici v Třebíči se jen za včerejšek ozvali tři. „To jsem tady za celý rok nezažil,“ říká ředitel Leoš Dostál.

Celý článek si můžete přečíst na serveru iHNED.cz nebo ZDE.

Ohodnoťte tento článek!