Přejít na obsah

Revoluce v ambulancích: Objednávky po telefonu

zpět
16.7.2010
lékař, telefon, počítač, ordinace, praktik
zvětšitlékař, telefon, počítač, ordinace, praktikZdroj: co.monmouth.nj.us

lékař, telefon, počítač, ordinace, praktik | Zdroj: co.monmouth.nj.us

 

Fronty v čekárnách na ambulancích jihlavské nemocnice bývají někdy neúnosné. Od konce roku by však měla nastat změna. Přijít má nový revoluční rezervační systém. Ten spočívá v tom, že časem dojde k tomu, že se pacienti budou moci na ambulanci objednat prostřednictvím internetu.

„Pro takový systém jsem všemi deseti, určitě to je velký pokrok a já doufám, že se konečně dočkám toho, že s angínou nebudu muset na ambulanci tak dlouho čekat,“ řekl Vladimír Křížek z Jihlavy.

Aby však zpočátku nedocházelo k nedorozumění, nejprve vznikne nové telefonické centrum. „V počátcích nebude možné, aby se pacienti přes internet objednávali sami, a to z toho důvodu, aby nedocházelo k chybným indikacím vyšetření ze strany pacientů. Budou se však moci objednávat přes call centrum, které nově vznikne,“ vyjádřila se tisková mluvčí jihlavské nemocnice Veronika Novotná.

Zajistí rezervaci Pacient tedy zavolá, na telefonu bude k dispozici zdravotnický pracovník, který za klienta po krátkém rozhovoru a po vlastním uvážení určí, do té které ambulance náleží, a udělá v ambulanci rezervaci. Elektronické objednávání bude mít také zpětnou vazbu. Při mimořádné události nebo nemoci lékaře pacient dostane zpětné avízo.

Lidé tak budou znát přibližný čas vyšetření a čekací doba v ambulancích se zkrátí. „Systém uvítají i naši zdravotničtí pracovníci zejména z toho důvodu, že budou vždy dopředu vědět, kolik lidí ambulanci navštíví, budou si moci připravit materiál, personál a jiné věci,“ doplnila mluvčí nemocnice.

Pro začátek dají ambulance k dispozici pro elektronické objednávání jen část své ordinační doby. Ve zbytku budou s pacienty pracovat tak, jak jsou dosud zvyklí. Projekt by se měl spustit do konce tohoto roku. Z rozpočtu kraje jsou na něj vyčleněny celkem tři miliony korun. Postupně by se měl rozšířit do všech odborných ambulancí nemocnic v kraji.

Diskuse o krácení čekací doby se táhnou již několik let. Významný posun nastal v loňském roce, kdy se kraji podařilo navázat kontakty s Taiwanem, kde byl systém vyhodnocen jako nejlepší elektronická veřejná služba.


Komentovat článek: Revoluce v ambulancích: Objednávky po telefonu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Revoluce v ambulancích: Objednávky po telefonu

Komentáře

dalších 9 komentářů
Romana Žatecká Jakápak revoluce?  | 23. 07. 2010 13:04

Jakápak revoluce? Spíš pozdní osvícení. Největší webový portál o zdraví v ČR www.ordinace.cz už několik let umožňuje pacientům, aby se objednali k lékaři - ať už svému, nebo jinému - přes internet. Je to komfortní služba pro pacienta a lékaři za to nabízíme odměnu. Ale na to, že žijeme v 21. století a internet jsme si už pustili do života, je málo těch, kdo chtějí tyto výhody vidět a docenit. Málo osvícených.

Martin Vedral Vedralů  | 16. 07. 2010 19:06

Cchípáků asi ne, ale socialistickou nezodpovědností rozmazlených hypochondrů ano. Popravě nemocných tak, že potřebují lékařskou pomoc, je méně než 20%. Alespoň v mé ambulanci. A proto spoluúčast co se do nich vejde! V jakékoliv podobě. Jak v havarijním pojištění aut. Levný má být velký malér a ne prdeček....

k.k.k. Vedralů  | 16. 07. 2010 16:50

Jak tohle muzete napsat? vy jste se vcera nedocetl, ze lekaru je dost- dokonce az prebytek???? Viz: ...K čemu se dostaneme, srovnáváme-li dostupná data? Průměrem zemí OECD jsou například tři praktičtí lékaři na tisíc obyvatel. V Česku to je kolem 3,5 lékaře. I dle parity kupní síly až 1,7krát bohatší Kanaďané vystačí se dvěma a USA s 2,4 lékaři. Dále je u nás třeba 5,5 akutních lůžek na tisíc lidí, průměr OECD je pak ale jen 3,9. a druha moznost je jedna: Jsme narodem chcipaku, co s kazdym prdem leti do ambulance. Tomu vpodstate verim vic. Rano je prvni varka duchodcu v ordinaci tech, co ¨maji zacpu. Druha cast pojistencu to nemuze zastavit...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné