Rodiče chystají petici. Primáře Kozáka chtějí!

Titulní obrázek

Vlna odporu proti odvolání vedoucích pracovníků dětského oddělení Nemocnice Třebíč sílí.
A rozlila se nejen uvnitř špitálu, ale i do ulic města. Veřejnost a především rodiče malých pacientů vnímají konec Jana Kozáka na postu primáře oddělení jako trest pro ně…

„Postih je nepřiměřený, obrací se proti lidem a jejich dětem. Berou nám výborného odborníka a kardiologa, který se zasloužil o modernizaci oddělení a jemuž věříme,“ tlumočila nesouhlas s rozhodnutím ředitele Petra Mayera třebíčská advokátka Šárka Vítková.

Zastánci vyjádřují podporu

Vítková v těchto dnech dokončuje přípravy veřejné petice proti odvolání Kozáka a jeho pravé ruky, vrchní sestry Jitky Pospíšilové. Prostor pak dostane každý, kdo cítí potřebu vyjádřit jim svojipodporu.

Iniciátoři petice soudí, že dění kolem záměny novorozenců se zvrhlo v politický boj a v podstatě jde o to, kdo z něj vyjde se ctí.

„Jistě, jde o osudy dvou rodin a dětí, ale šlo o chybu okamžiku a za tu nelze rozdávat tresty bez rozmyslu,“ míní advokátka.

Petiční listina by měla být k dispozici už počátkem příštího týdne, a to v domě na Karlově náměstí, v němž sídlí banka Sparkasse.

„Vlastníkem, který nám tyto prostory poskytl, nejsme časově limitováni. Akce potrvá do vyčerpání zájmu veřejnosti,“ sdělila Šárka Vítková.

Podpisy dorazí na krajský úřad

Sebrané podpisy budou pak bez prodlení doručeny zřizovateli nemocnice, Krajskému úřadu Vysočina do Jihlavy.

Petice nespokojených rodičů bude už druhá, která se bije za navrácení primáře a vrchní sestry do dosavadníchfunkcí.

První vznikla počátkem tohoto týdne v samotné nemocnici.

Podepsalo ji nejméně tři sta třináct zaměstnanců, z toho sedmdesát osm lékařů.

Marcela Nováčková, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!