Rögnerová se stále cítí být ředitelkou nemocnice Motol

Senátorka Helena Rögnerová se nadále cítí být ředitelkou Fakultní nemocnicí Motol a považuje za svoji povinnost ujmout se řízení nemocnice, jakmile nabyde platnosti rozhodnutí soudu o neplatnosti její výpovědi. Na včerejším setkání s ministrem zdravotnictví Bohumilem Fišerem předložila manažerský návrh, jak desetkrát levněji než současné vedení nemocnice renovovat dětskou část nemocnice…

PRAHA –

„Na závěr soudního jednání zazněla slova, že jsem nadále ředitelkou motolské nemocnice. Pokud výpověď neplatí, jsem ředitelkou, protože na tuto funkci zní pracovní smlouva. To včera uznal i právník ministerstva zdravotnictví, a tak nemohu nastoupit do jiné funkce, než do funkce ředitelky,“ řekla.

Mluvčí ministerstva Otakar Černý řekl, že prohlášení Rögnerové nebude ministerstvo komentovat.

„Pan ministr prohlásil za nepřijatelnou variantu, že by souběžně vykonávala funkci senátorky i ředitelky nemocnice. Celou záležitost předal k dalšímu posouzení právníkům a po jejich expertize vykoná příslušné kroky,“ řekl.

Podle odbornice na pracovní právo Marcely Kubínkové vyhraný soudní spor o ukončení pracovního poměru nezaručuje automatický návrat do funkce. Nárok na návrat do funkce by měla Rögnerová tehdy, pokud by soud v rámci rozhodování o ukončení pracovního poměru přezkoumával i odvolání z funkce a vyhověl by žalobě v obou případech.

„V případě ředitele nelze tyto věci oddělit. Žalovala jsem neplatnost výpovědi, protože byla na samém konci,“ vysvětlila Rögnerová. Potvrdila, že když výpověď dostala, docházela ještě dva měsíce na vyžádání zastupujícího ředitele Pavla Březovského do nemocnice a předávala funkci.

Ministr bezprostředně po rozhodnutí soudu před třemi týdny oznámil, že ředitelem zůstává Ludvík.

jk, Severočeské noviny, 13.7.2001

Ohodnoťte tento článek!