Roman Koudele zůstane v čele nemocnice Trutnov, rozhodla koalice

Oblastní nemocnici v Trutnově povede nadále současný ředitel Roman Koudele. Jeho odvolání navrhl předseda Dozorčí rady Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Pavel Trpák (ČSSD). Zástupci koalice tvořené ČSSD a KSČM ale jeho odvolání na společném jednání nepodpořili.

Novinářům to řekl hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc (ČSSD).

„Koalice projednala situaci v nemocnici Trutnov a zástupci obou koaličních klubů se shodli na tom, že nejsou důvody pro změny ve vedení nemocnice,“ řekl Franc. Koalice podle něj neshledala žádná pochybení ředitele Koudeleho v čele trutnovské nemocnice.

Trpák dříve uvedl, že dostal anonymní dopis, který si stěžoval na fungování Koudeleho na jeho předchozím pracovišti v čele státních lázní v Janských Lázních. Pisatel upozornil na několik firem z oblasti reklamy a softwaru, které poskytovaly služby lázním a nyní i nemocnici. Trpák proto uvedl, že by bylo vhodnější najít nového ředitele nemocnice.

„Informace z anonymu nebyly úplně zavádějící. Ta čísla z lázní ani z nemocnice ve mně nebudí velkou důvěru. Vypadá to, že pan ředitel Koudele nepůsobil v Janských Lázních s péčí řádného hospodáře. A v trutnovské nemocnici se rozvíjí podobná spirála, jako kdysi v lázních,“ citoval před několika dny Trpáka zpravodajský web trutnovinky.cz.

Ředitelem trutnovské nemocnice jmenovalo představenstvo Koudelho v únoru 2014. Z funkce ředitele lázní ho odvolalo ministerstvo zdravotnictví kvůli údajně soustavnému zhoršování ekonomické situace lázní. Koudele tehdy řekl, že je ve hře uzavření dětské léčebny Vesna, což vyvolalo ostré protesty rodičů.

Ohodnoťte tento článek!